Pros je hrobník brněnského fotbalu. Takovými a ještě mnohem peprnějšími slogany častují fanoušci Zbrojovky majitele klubu Romana Prose. Po sestupu z nejvyšší české soutěže a dosavadnímu žalostnému představení ve druhé lize vlna nevole ještě zesílila.

Pros zareagoval odstoupením z funkce místopředsedy představenstva. „Věřil jsem, stejně jako mnoho jiných, že se dostaví úspěch, ale marně. Nechci již dále podepisovat kontrakty s novými hráči a trenéry, stejně tak nechci zasahovat do řízení klubu, když výsledkem je jen další hluboké zklamání.Tímto s okamžitou platností rezignuji jako člen představenstva a nabízím své místo těm, kteří mají prokazatelnou schopnost klub lépe řídit a pomoci mu. Jedinou podmínkou vlastnictví je garance zachování chodu celého klub,“ uvedl v oficiálním prohlášení boss Zbrojovky.

O prodeji klubu a jeho tíživé ekonomické situaci se dlouho spekuluje, tímto krokem Pros nepřímo vyzval zájemce o odkoupení Zbrojovky, v níž s bratrem Stanislavem drží shodně po 35 procentech akcií. Zbylých 30 patří Petru Hoskovcovi. „Již víc než osm let se snažím a podílím na tom, aby měl fotbalový klub FC Zbrojovka Brno dobré výsledky. Je zcela zbytečné se bavit o tom, co se za ty roky podařilo, kolik úsilí a prostředků to stálo, protože to nikoho nezajímá. Každého zajímá, což je logické, jaké jsou výsledky prvního mužstva, a ty jsou doslova tragické,“ pokračoval Pros.

Momentálně patří Brňanům předposlední patnáctá příčka ve druhé lize, když v dosavadních deseti kolech vydřeli pouze jedno vítězství a dohromady sedm bodů. Po prohře 0:3 se Znojmem skončil u týmu trenér René Wagner, jeho místo dočasně zaujal Róbert Kafka. „Zásadní chybou je, že pod mým vedením přišli hráči, které jsem sice do mužstva nevybral, ale zodpovědnosti za jejich příchody se nezříkám. Jestli jsem považován za hlavní důvod neúspěchu klubu, tak je třeba říct toto: Vše, co jsem dělal pro klub, jsem činil při nejlepší vůli, svědomí a zadarmo!“ napsal dále Pros.

Klub tak nyní vede další místopředseda Václav Bartoněk, člen představenstva společnosti OHL ŽS, partnera Zbrojovky. V jejím vedení zůstal po odstoupení Prose sám, už od léta totiž klub postrádá také předsedu představenstva. Na tomto postu skončil po sestupu Karel Jarůšek. „V nejbližších týdnech se sejde valná hromada, která zvolí členy představenstva,“ sdělil mluvčí klubu Antonín Zabloudil.