Běžela osmdesátá minuta utkání v Olomouci, třebíčský odchovanec byl na hřišti teprve dvacet minut a vybojoval rohový kop pro svůj celek. A pak to přišlo. Po několika odrazech se míč dostal k němu a on zachoval chladnou hlavu. „Nevěřil jsem tomu, jak se ke mně míč blížil. Pak jsem to jen uklidil a byl to úžasný pocit! Ale až ten gól bude ligový, bude to ještě lepší,“ usmívá se Michal Ševčík.

Osmnáctiny oslaví sice až třináctého srpna, ovšem "pokutě" v kabině za první branku v A-týmu Brna se nevyhne. „Doufám, že dostanu co nejmenší, ale spoluhráči už říkali, že to bude drahé,“ směje se mladík, který bude zkasírován ještě za to, že hrál poprvé s kapitánskou páskou.

Tu mu předal zkušený Jan Moravec. „Bylo to pro mě nečekané. Z ničeho nic mi řekl: Tady máš, Šévo. A už jsem ji měl,“ vypráví o dalším emotivním zážitku své fotbalové kariéry.

Poslední měsíce jsou pro Michala Ševčíka v Brně velmi úspěšné. Vždyť nedávno slavil postup do nejvyšší soutěže. „Oslavy byly s celým týmem včetně trenérů a partnerů. Akce se vším všudy. Bylo to skvělé,“ hlásí.

O postupu se navíc dozvěděl velmi překvapivě, když byl zrovna v přítomnosti sparťanského talentu. „Byl jsem v tu chvíli na obědě s Adamem Hložkem. My se známe z reprezentace a v kontaktu jsme docela často,“ přiznává Ševčík. „Adam hned říkal, že to je dobrý a že se těší, až se potkáme na hřišti,“ vyhlíží start mistrovských zápasů Fortuna ligy odchovanec Fotbalové školy Třebíč, za kterou hrál od svých šesti let. „Vzpomínám na to jen v nejlepším. Jsem rád, že jsem mohl být součástí a že jsem tam toho tolik naučil,“ děkuje bývalému celku.

Z něj ve čtrnácti letech přestoupil do Zbrojovky Brno. „V Brně se sice mladým dává šance, ale nic není zadarmo! Neznamená to, že když někdo začne trénovat s áčkem, tak hned jede na zápas. Člověk si to musí zasloužit,“ přiznává mladík, který má za koníčka rybaření.

Fotbalista, jehož vzorem je Cristiano Ronaldo a vlastní táta, má nadále vysněné cíle. „Chci se posouvat dále v kariéře a probojovat se do A-týmu Zbrojovky. Rád bych udělal co nejvíce ligových startů,“ přeje si Michal Ševčík, jenž v Třebíči prošel i sportovní třídou na Základní škole Bartuškova.

JOSEF PRÁŠEK