Aktuálně pátý tým Fotbalové národní ligy bude zároveň pro brněnské fotbalisty první ostrá prověrka po začátku zimní přípravy, do které se zapojil i záložník Miloš Kratochvíl. „Sice se Tipsport liga hraje v mrazech, ale je to zápas, což je pořád lepší než trénink v lese a běhání,“ hodnotí jedenadvacetiletý středopolař.

V zimní soutěži si Zbrojovka po Pardubicích zahraje doma i proti druholigovému Znojmu a lídrovi slovenské druhé ligy Skalici. Vítěz skupiny postoupí do bojů o medaile, které hostí pražský Vyšehrad 24. a 25. ledna. Zajímavost letošního ročníku je nasazení videorozhodčího v sedmi vybraných zápasech.

Kratochvíl, který přišel do Zbrojovky na hostování z Viktorie Plzeň, zatím za brněnský klub odehrál v podzimní části nejvyšší soutěže dvanáct zápasů a připsal si jeden gól a dvě žluté karty. „S podzimem nejsem spokojený. Byl to můj první půlrok v lize, ale na jaře musím hrát o sto padesát procent líp,“ věří si rodák z Karlových Varů.

Dovolenou po ligovém podzimu strávil doma s rodinou na západě Čech. „Hodně jsem odpočíval, ale odběhal jsem si kondiční plán. Zimní příprava je náročná, ale to je stejné u každého trenéra,“ říká Kratochvíl.

Na návrat ke spoluhráčům se těšil. „Od rodiny se mi ale odjíždělo dost těžko. V sezoně ji dlouho nevidím, ale nedá se nic dělat, takový je fotbal. Přes Vánoce si najdu čas na odpočinek i příbuzné. Jako asi každá rodina jezdíme často na návštěvy a hodně lidí naopak navštíví nás. O svátcích si dávám volno i od sledování fotbalu a výsledků,“ popisuje mladík, který v minulé sezoně hostoval ve slovenské prvoligové Senici.

Trenér Pivarník k sestavě Zbrojovky:
„První tři týdny budeme v přípravných zápasech po poločase střídat všech deset hráčů. Jen když nás náhodou bude méně kvůli zranění nebo nemoci, jeden nebo dva hráči odtáhnou celý zápas. Jinak vždy odehrají pětačtyřicet minut. Když z plné zátěže nastoupí do celého utkání, nemůžeme s nimi znovu normálně trénovat.“