Čtvrteční dopoledne zpestřila teambuildingová aktivita v thajském boxu. Část hráčů Zbrojovky boxovala a kopala do pytle. „Představoval jsem si, co mě štve, možná nějakého Příbramáka, s nimiž jsme nevyhráli," narážel brněnský záložník Matúš Lacko na poslední domácí remízu 2:2.

SOUBOJ S PYTLEM

Netradiční trénink naordinoval hlavní trenér Svatopluk Habanec na popud kondičního kouče Jana Cacka, který připravuje i Hrona. „Těšil jsem se. Párkrát jsem viděl MMA zápasy, žeru to i v televizi a rád bych chodil častěji," pronesl Lacko, který piloval údery se spoluhráčem Radkem Buchtou. Souboj tváří v tvář raději vynechali. „Brzy má svatbu, bylo by mi ho líto. Ví, že ho mám rád. Třeba Lutyho bych snad dal," zmínil s úsměvem záložníka Milana Lutonského.

Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DENÍK

Brněnští fotbalisté potřebovali odreagování, vždyť v domácí soutěži nevyhráli už pětkrát po sobě. Třeba si na hřiště prvoligového lídra přenesou něco z tělocvičny. „Hlavně potřebujeme body, i kdyby to herně bylo špatné, čehož docílíme jedině zarputilostí. Trošku jsme se naladili," podotkl Lacko.

DĚSIVÁ BILANCE

Plzeň straší svou vizitkou a bodovala v patnácti z posledních šestnácti domácích ligových duelů s Brnem. „Je to nejsilnější možný soupeř, ale věřím, že neodjedeme s prázdnou. Nemůžeme hrát žádný hurá fotbal, ani ustrašeně, to by byla cesta do pekla," nabádal Habanec.

Viktoria čtvrteční prohrou 1:4 na hřišti AS Řím definitivně přišla o šanci na postup ze skupiny v Evropské lize. Teď si touží spravit chuť. „S Brnem se doma vrátíme k nátlakovému fotbalu a věřím, že šance si vytvoříme," prohlásil plzeňský stratég Roman Pivarník.