Pod jeho vedením dostala brněnská obrana v posledních sedmi ligových zápasech pouze jeden gól minulý týden proti Liberci. V sobotu Jan Trousil opět zrežíroval vzadu nulu, navíc často efektivně podporoval útok. Se sedmi body z prvních tří letošních kol je brněnský kapitán spokojen.

Nakolik si ceníte bodu z Ostravy?
Po tom průběhu to bylo spravdelivý. Baník měl víc ze hry v poli, ale dostal se prakticky jen k jedné šanci Ličkou. My jsme naopak nebyli ve hře, ale měli tři gólovky. Takže nakonec jsme na šance vyhráli, ale celkově jsme s bodem spokojení. Remíza je spravedlivá.

V čem vás Baník v poli nejvíc zlobil?
Hlavně v agresivitě. Bylo vidět, že chtějí napravit nepodařený zápas v Jablonci a jezdili po zadku. Nahrál jim i mokrý terén, obránci byli věčně ve skluzu, hráli agresivně a tím dělali problémy našim útočníkům. Sbírali jim balony, a proto nás zpočátku přehrávali.

Vás to zvláště v první půli často táhlo dopředu. To byla taktika?
To ne, ale oni hráli na jednoho útočníka, a když dali špatnou přihrávku, nebo když jsme přeskočili Svěrkoše, tak tam byl prostor pro vyjíždění. Byla by škoda zůstat stát, když získáme balon.

Takže sil máte asi dost…
Je začátek sezony, takže určitě. Pokouším se je tak přečíslit a klukům pomoci dopředu. Stejně to dělal i Martin Živný a tak by to podle mě mělo být. Myslím, že všichni můžeme být s obranou fází spokojeni. Až na ten gól proti Liberci jsme nějakých osm zápasů neinkasiovali, což si myslím je hodně dobrý.

Se sedmi body z úvodních tří zápasů jste asi taky spokojen…
Spokojenost panuje, jen chceme teď porazit Boleslav, aby panovala ještě větší.