Z místa ofenzivního záložníka se často dostával do zakončení, uplatňoval tvrdou střelu zdálky oběma nohama. „Fotbalově to v Brně nebylo špatné, zahráli jsme si i Pohár UEFA. Pak to ale trochu začalo jít z kopce," připomíná dobu, kterou ovlivnily finanční problémy.

S Teplicemi si „Mazňa" zahrál hned v první sezoně předkolo Ligy mistrů. A v těžkých zápasech s Borussií Dortmund na sebe upozornil i reprezentačního kouče Chovance, který jej v lednu nominoval na Carlsberg Cup do Hongkongu. Hned při své premiéře vstřelil Mexiku gól. „To byla paráda. Dal jsem gól a navíc jsme ten turnaj v Hongkongu vyhráli," připomíná úspěšné období své kariéry.

Pod Chovancem si pak zahrál ještě v přátelském utkání se Slovinskem a svůj reprezentační účet uzavřel po dvouleté odmlce v listopadu 2002, kdy střídal půlhodiny před koncem Poborského při přestřelce 3:3 se Švédskem. „V Mnichově jsem měl životní formu. Jenže druhá bundesliga byla asi málo," uznává.

Na jaře 2004 odešel do Německa. Za druholigový Mnichov 1860 nastřílel v jedné sezoně patnáct branek, což přilákalo kluby z bundesligy. „Největší zájem měli Kaiserslautern a Bielefeld, něco jsem zaslechl dokonce i o Stuttgartu. Jenže Mnichov si za mě asi řekl moc. Je to škoda, zahrát si bundesligu, to by byl splněný sen," lituje neuskutečněného transferu.

Místo bundesligy zůstal u mnichovských lvů, kteří se horko těžko zachraňovali. Ale sestupu se dočkal o rok později, už jako hráč Unterhachingenu. Když se nepodařil okamžitý návrat, rozhodl se, že se po letech vrátí domů. Původně myslel, že do Brna. „Kdyby se mi někdo z klubu ozval, tak bych Brno určitě preferoval. Když přišla nabídka pražské Dukly, tak už jsem nechtěl déle čekat a vzal to," vysvětluje okolnosti svého posledního přestupu.

V Dukle pak odehrál jeden a půl sezony ve druhé lize a v březnu 2010 ukončil kariéru kvůli opakovaným problémům s operovaným meniskem.

Michal Kolomazník

Narozen: 20. července 1976, Brno

Hráčská kariéra: Chrlice, Zbrojovka/Boby Brno, SKP Znojmo, Slovácká Slavia Uherské Hradiště, FK Teplice, Regensburg, Mnichov 1860, Unterhaching, Dukla Praha.

I. liga: 205 zápasů, 43 gólů (Brno: 82/18).

Reprezentace: 3 zápasy, 1 gól.

Oblíbený post: ofenzivní záložník.

ANTONÍN ZABLOUDIL

KAŽDÝ DEN V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ JIHOMORAVSKÝCH DENÍKŮ ROVNOST NAJDETE JEDEN PŘÍBĚH FOTBALISTY ZBROJOVKY BRNO. NA WEBU SE TEXTY BUDOU OBJEVOVAT S TÝDENNÍM ZPOŽDĚNÍM. PROTO NEVÁHEJTE A ČTĚTE PŘÍBĚHY NA NOVINOVÝCH STRANÁCH S PŘEDSTIHEM:

Sobota 23.února:Kroupa Karel