Co pro vás znamená přestup do Plzně, která skončila v lize druhá za Slavií?
Samozřejmě to považuji za postup v kariéře i ocenění za dobrou práci, kterou jsem poslední dobou udělal. Určitě je posun hrát o poháry a nejvyšší příčky v lize. Jsem za šanci strašně rád. Doufám, že ji využiju.

Lákají vás velké ambice západočeského klubu?
Je to něco víc. Nechci vůbec nic říkat proti Brnu, ale Plzeň je jeden z top mančaftů. Každý by nabídku přijal. Jsem rád, že přišla, budu se snažit podávat nejlepší výkony a ukázat trenérovi, že na to mám.

O zájmu Viktorie se mluvilo už před rokem, proč to loni nedopadlo?
Loni to vylétlo jen v tisku, nic konkrétního jsem z Plzně neměl. Teď to bylo oficiální, zavolal mi manažer Šádek, komunikovali s mojí agenturou, že mě chtějí. Bylo to úplně jiné než před rokem. Seběhlo se to rychle, protože zájem byl patrně velký, což šlo poznat.

Překvapil vás přestup, i když jste nastřílel v sezoně sedm gólů, zatímco o rok dřív třináct?
Nebudu lhát, určitě mě nabídka Plzně překvapila. Minulý rok jsem dal třináct gólů, pohyboval jsem se na střelecké špici ligy. Teď to bylo trochu horší, spíš průměr. Aspoň deset gólů bych měl určitě dávat, takže slabší sezona. Měli jsme jiný tým, zase jsme si na sebe zvykali. Abych řekl pravdu, moc jsem nepočítal, že někam odejdu. Jsem rád, že to vyšlo.

Vnímáte velkou konkurenci v plzeňském útoku?
Samozřejmě to bude těžké. Jdu do předního mančaftu ligy a je jasné, že tam nebudu sám útočník jako v Brně. Musím s tím počítat a doufám, že trenérovi ukážu, že nejsem špatný. Kdybych byl, tak mě asi nechtějí a do takového týmu se nedostanu. (usměje se) Je na mně, abych podával co nejlepší výkony, a na trenérovi záleží, zda mi dá důvěru. Důležité je, abych příležitost v tom případě chytil hned od začátku.

S Plzní vás čeká předkolo Ligy mistrů, bude to pro vás vrchol kariéry?
Hrál jsem Pohár UEFA v Mladé Boleslavi, nastupoval jsem od začátku, na což vzpomínám jen v dobrém a chci poháry zkusit znovu. Jsou to nádherné zápasy a Liga mistrů ještě něco jiného. 

Ve Zbrojovce jste strávil dva roky, co vám přinesly?
Hrál jsem stabilně ligu, vynechal jsem v každé sezoně jen jeden zápas vždy za čtyři žluté karty. Myslím si, že jsem se pod trenéry zlepšil. Strašně moc jsem toho odtrénoval, neměl jsem poslední rok úlevy. Poznal jsem super lidi, Morava je hezká a žijí tedy fakt příjemní a hodní lidé. Na Brno budu vzpomínat jen dobře, strašně si vážím angažmá i majitele Bartoňka, který ve Zbrojovce odvádí výbornou práci. Nemůžu na Brno říct jediné špatné slovo. 

Co vám z Brna bude chybět?
Hlavně kluci. Poznal jsem tam spoustu kamarádů, se kterými jsem měl strašně dobrý vztah. Se Zavošem, Škoďákem (Pavel Zavadil a Michal Škoda – pozn. red.), Dušanem Melichárkem, ale to je fotbalový život. Odcházím, Zavoš taky, takhle to chodí, budeme stále v kontaktu. 

Znamenala pro vás impulz k přestupu také neúspěšná sezona Zbrojovky zakončená jedenáctou příčkou?
To zase ne. Přišel nový trenér, měl jiný styl. Sezona takhle dopadla, ale myslím si, že příští může být lepší. Taková nabídka od Plzně už nemusí přijít a myslím, že každý fotbalista by ji vzal. Byl bych hloupý, kdybych ji nepřijal. Jsem strašně rád, že mě Plzeň koupila. 

Máte obavu, jak na tom Brno bude po odchodu opor v příští sezoně?
Obavu nemám, hráči přijdou. Přestoupil Tomáš Pilík, vedení ještě nějaké nové fotbalisty určitě udělá. Všechno je o tom, jak si tým sedne a rychle se sehraje. Myslím si, že Brno nemá špatný mančaft a stačí zvládnout pár zápasů. Jak jsem poznal minulý rok, pohoda a výsledky v kabině byly strašně znát. Když si všechno sedne hned ze začátku, může to šlapat.