Vedle osmadvacetiletého záložníka míří na jih Moravy také slovenský středopolař Martin Chrien a útočník Tomáš Poznar, kteří přicházejí z Plzně. Opačným směrem putuje důrazný forvard Jakub Řezníček, který v Brně strávil dvě sezony a nastřílel v nich dvacet branek. „Do jednání s Pilíkem jsme vstoupili ihned po definitivní odpovědi Pavla Zavadila, který zamířil za rodinou do Opavy. V Tomášovi získáme podobný typ hráče, včetně precizních standardek," uvedl brněnský trenér Svatopluk Habanec.

V prosinci 2015 už brněnský klub avizoval, že Pilík přestoupil na jih Moravy, jenže nakonec zůstal v Příbrami. Změna jeho rozhodnutí se nelíbila brněnským fanouškům, kteří na něj v zápasech pískali. Také Pilík si v podzimním duelu na Srbské neodpustil provokaci směrem k tribunám. Je otázka, jak rychle si příznivce nakloní svými výkony.

Pilík odehrál v nejvyšší soutěži 243 zápasů, ve kterých vstřelil 23 gólů a připsal si 29 asistencí. Vyjma hostování v Ústí nad Labem a Ostravě strávil kariéru v Příbrami. „Budu na ni vzpomínat samozřejmě jen v dobrém. Mám novou motivaci a moc se těším. Něco jsem tady za ty roky snad odvedl a myslím, že přišel čas na změnu," prohlásil včera Pilík na příbramském webu.

Jeho přesunu do Brna napomohl sestup Středočechů do druhé ligy. „Tomášovi jsem nechtěl bránit. Šel za lepším včetně zajímavější finanční nabídky. Po letech, které odkopal v našem klubu, si takový přestup zaslouží," sdělil prezident příbramského klubu Jaroslav Starka.

Pilík dal v uplynulé sezoně v nejvyšší soutěži osm gólů a přichází jako náhrada za Pavla Zavadila. Stejně jako dosavadní kapitán Zbrojovky precizně zahrává přímé kopy. Záložník Chrien už v Brně hostoval, v uplynulé sezoně dostal šanci za Plzeň ve třech duelech. Útočník Poznar odehrál 23 zápasů a dvakrát skóroval.