Jak to, že jste se na Vysočině tak sesypali?
První půli jsme nějak hráli, akorát jsme nedotáhli příležitosti. Jihlava měla asi dvě velké šance jen po našich chybách, drželi jsme balon. Druhou půli jsme chtěli hrát stejný fotbal, akorát dopracovat šance do konce, jenže při naší smůle jsme dostali hned na začátku gól. Pak nám asi vlezlo do hlav, že to je důležitý zápas, dostali jsme druhou branku z rohu a třetí už snad ani neberu. Standardky nás zlobí a góly z nich nás položily.

Jihlava se chystala na standardní situace, které vám nejdou. Co je v nich špatně?
Musíme být víc u hráčů. Když to řeknu blbě, ostatní týmy nás ani nenechají rozeběhnout, ale od nás mají víc prostoru. Potřebujeme si vzít ponaučení od jiných mančaftů, jak se brání. První kola jsme to drželi, teď se to s Boleslaví a Jihlavou otočilo. Musíme se vrátit k zodpovědnosti a nedostávat ze standardek góly.

Jenže v Jihlavě jste se ani nedostali k vážnějšímu ohrožení domácí branky…
Finále akcí nám nešlo, netrefovali jsme se ve vápně. Vystřelili jsme až v sedmdesáté minutě poprvé na bránu a ještě Tom Jablonský ze třiceti metrů. Měl jsem jednu takovou střelu, kdy mi míč skočil, z otočky jsem chtěl trefit bránu a balon vylétl nahoru. To byla jediná vážnější šance za zápas, vůbec jsme se ve finální fázi nenašli.

Doléhá na vás tíha vypjatého boje o záchranu?
To ne. Štve mě to jako každá prohra, ale pod tlakem nejsem, cítím se normálně. Jsem zvyklý, už jsem to zažil. Zbývají ještě čtyři kola, Příbram a Hradec mají jedenadvacet bodů, takže máme pět bodů náskok. Když zvládneme doma Zlín, můžeme být úplně v klidu. Stát se může cokoliv, ale myslím, že pět bodů je dobrý náskok a nemusíme být vůbec pod tlakem, že jsme prohráli dva zápasy. Potřebujeme se hlavně vrátit k naší předchozí hře.

Obáváte se, že se na mladších spoluhráčích nervozita projeví?
Nevidím klukům do hlav, takže za ně nemůžu mluvit, ale mladší určitě nebudou vysmátí, někteří takovou situaci neznají. Pomůžeme jim a půjdeme do zápasu se Zlínem tak, abychom ho zvládli a měli klid.

Věříte v sílu týmu?
Myslím si, že mančaft na to stoprocentně má, nemáme tak špatný tým. Sezona je celá taková divná, udělali jsme čtrnáct remíz. Musíme hrát do konce a v neděli to zlomit.