Po čtyřech zápasech máte deset bodů, tak úspěšný start do sezony čekal málokdo. Co na to říkáte?
Takhle si to asi nikdo z nás nepředstavoval. Každý jde samozřejmě do sezony s tím, aby začal co nejlíp a chytil začátek. My jsme odvedli na hřišti velký kus práce, k tomu jsme měli i potřebné štěstí, a za to jsme byli odměněni.

Může se ale stát, že vás štěstí opustí. Co potom?
Štěstí přeje připraveným. My se budeme připravovat na každý zápas a věřím, že to zvládneme. Samozřejmě nemůžeme předpokládat, že projedeme ligu bez zaváhání. Ale i na to jsme připraveni, první liga je dlouhodobá soutěž, a když se vyvarujeme zaváhání, nebo jich nebude mnoho, můžeme hrát pořád na špici.

Proti Slovácku jste vystřídal před koncem prvního poločasu Tomáše Polácha. Jak jste měli ve středu zálohy rozdělené úlohy s Lukášem Marečkem?
Ono to možná vypadalo, že jsem hrál víc vepředu, ale snažili jsme se hrát padesát na padesát. Když měl Lukáš balon, šel do předu, když jsem ho měl já, šel jsem já. Tam bylo potřeba podržet balon a uklidnit hru, aby si naši obránci odpočinuli, protože Slovácko hrálo dobrý zápas. A když se dostávalo do tlaku, měli jsme to přerušovat. Jakž takž se nám dařilo, ale trenérovy pokyny jsme asi nesplnili na sto procent.

Máte na mysli zlepšení ofenzivy?
Ano. Nepovedlo se nám to ke spokojenosti trenéra, nás ani fanoušků. Já sám bych si představoval, že bychom se měli dostat do čtyř, pěti vyložených šancí. Měli jsme mít i víc standardních situací. Rohů jsme kopali dost, ale až na dva závary před brankou jsme z toho nic nevytěžili. Je potřeba na tom dál pracovat.

Vítězstvím nad Slováckem jste uzavřel třetí stovku odehraných zápasů v první lize…
Podle jednoho šikovného statistika by to měl být třístý zápas. Já si ale statistiky nevedu, až jednou skončím, tak si sednu a spočítám, kdy a kde jsem hrál stý zápas, dvoustý, a tak dál.

Působil jste v minulosti i ve Slovácku. Jak se vám líbí jejich hra?
Mile mě překvapili. Hráli dobře už v předchozích zápasech. Byl to pro ně obrovský skok, loni skončili ve druhé polovině druhé ligy. Přišli tam zkušení hráči a když vydrží hrát tak jako dosud, nebude to dlouho trvat a začnou dělat body.

Na zápas se Slováckem přišlo sedm a půl tisíce diváků. Budou chodit i nadále?
Návštěva byla krásná a dopomohli k tomu i fanoušci Slovácka, kteří perfektně fandili, naši fanoušci se taky nenechali zahanbit. Kdyby na každý zápas chodilo sedm a půl tisíce nebo víc, byli bychom asi všichni spokojení. Lidi chtějí vidět vítězství a to jim zatím nabízíme.