Dostálek se narodil v Uherském Hradišti, první fotbalové kroky dělal v místním klubu TJ Slavoj Jarošov. Následně se přesunul do TJ Slovácké Slavie Uherské Hradiště, kde si připsal i první třetiligové starty.

Vojnu středopolař absolvoval v divizním klubu VTJ Kroměříž, následně už přestoupil na jih Moravy, kde začal psát svou velkou kariéru. V dresu Boby Brno debutoval v nejvyšší soutěži v roce 1993 a zaujal natolik, že o rok později v české anketě Fotbalista roku obdržel jako první cenu pro Talenta roku.

Zdroj: Youtube

Díky svým výkonům v Brně si Dostálek vysloužil i pozvánku do reprezentace. Za jedenadvacítku odehrál osm utkání, v seniorském nároďáku nastoupil pětkrát.

Brzy se o něj začala zajímat pražská Slavia, kde Dostálek prožil skvělá léta. V sešívaném dresu nasbíral 153 startů, vstřelil 25 gólů a vydal se na krátkou štaci do ruské Kazaně, odkud se však rychle vrátil do Česka, kde v deseti utkáních hájil barvy Slovácka.

Fotbalisté Zbrojovky Brno (v červeném) naposledy remizovali na vyškovském trávníku 1:1.
Od dohadů o majitelích zpět na trávník. Zbrojovka hostí soka, jemuž má co vracet

Následně si vytáhlý záložník vyzkoušel dvě německá angažmá, po kterých zamířil do divizní Líšně. Přes Zlín se Dostálek v roce 2009 vrátil do Zbrojovky, kde nosil kapitánskou pásku a v roce 2011 ukončil profesionální kariéru.

S fotbalem však rozhodně nepřestal. Vrhl se totiž na trenérskou roli, zároveň pokračoval v hráčské kariéře v nižších soutěžích, kde oblékal dres Vyškova nebo Bosonoh. V jejich dresu se představil v krajském přeboru ještě v minulé sezoně.

Libor Zábranský byl ve čtvrtek překvapivě oznámen jako nový většinový majitel Zbrojovky Brno.
Pohřeb Zbrojovky či zrada. Fanoušci Zábranského nevítají, podporu má v Kometě

Přes koučování mládežnických výběrů či role hrajícího asistenta se Dostálek propracoval až do pozice hlavního trenéra Zbrojovky Brno. Jihomoravský tým se mu povedlo vrátit do nejvyšší soutěže, minulý rok však výsledková krize vyústila v jeho odvolání.

Stále však drží některé úctyhodné milníky. V sezoně 1996/1997 se například stal prvním záložníkem Zbrojovky, který si v prvoligovém ročníku uzmul korunu pro klubového krále střelců. Se čtyřiceti brankami je pořád třetím nejlépe skórujícím středopolařem v historii brněnského klubu.