Hodně nepříjemný první poločas zažil Cristiano Ronaldo v Edenu proti české reprezentaci. Vše začalo na začátku utkání, kdy se sedmatřicetiletý útočník dostal do tvrdého střetu s brankářem Tomášem Vaclíkem, Ronaldo z tohoto střetu odešel za potlesku vyprodaného Edenu se zkrvaveným nosem.

V letošní sezoně sezoně se Ronaldovi v Manchesteru United střelecký nedaří, což prokázal i v pražském Edenu. Nejprve se ve 24. minutě ideálně netrefil do přesného centru Bruna Fernandese, následně o pár minut vysoko přestřelil po střele na zadní tyč.

Po Ronaldově ruce se kopala penalta

Kalich hořkosti si Ronaldo vypil do dna na konci prvního poločasu. Po českém rohu totiž zahrál ve vlastním pokutovém území rukou, následnou penaltu ale Patrik Schick neproměnil. Ronaldovým tradičním měřítkem úspěchu v jednotlivých zápasech je vstřelený gól, který se mu proti Česku vstřelit nepodařilo.

Utkání Ligy národů Česko - Portugalsko
Debakl. Čeští fotbalisté dostali před vyprodaným Edenem od Portugalců čtyři góly

Částečnou náplast si tak rodák z Madeiry připsal v 82. minutě, kdy přihrál na čtvrtou branku Portugalska, kterou vstřelil Diogo Jota. Přesto na Ronaldovi byla během utkání často vidět frustrace z vlastních nepřesností. Portugalsko i přesto v Edenu zvítězilo jasně 4:0 a nadělilo fotbalové reprezentaci jednu z největších porážek v její samostatné historii.