„Jeden tým byl na soustředění v Praze, druhý ve Vídni a chtěly hrát na půli cesty. Požadovaly reprezentativní stadion s dobrou trávou. Rosice splňují oba parametry. Známý český trenér Roman Nádvorník (nyní manažer celku z druhé nejvyšší arabské soutěže Al Thaid – pozn. red.) se zná s našim Petrem Čuhelem, tak mu volal, jestli by to šlo u nás. Petr zavolal mně a domluvili jsme se, jednalo se o skvělou akci,“ pochvaloval si ředitel rosického klubu Petr Čejka.

Arabové požadovali především kvalitní trávník. „Chtěli, aby byl dva dny po sobě sečený, dvakrát kropený a měli taky požadavky na kvalitní ligové rozhodčí, což jsme jim splnili. Dál požadovali určité množství ovoce, čokolády, patřičný pitní režim. Požadavky byly nadstandardní, ale odpovídaly úrovni obou celků,“ poznamenal Čejka

Prvního muže rosického klubu překvapila početnost realizačních týmů obou aktérů přípravného utkání. „I když máme velké kabiny, týmy se se v nich tísnily, protože každý měl pětadvacet osmadvacet fotbalistů a podobně velký realizační tým. I když jsme tu měli třeba české ligové celky, toto jsme ještě v Rosicích nezažili,“ usmál se Čejka.

Obránce fotbalové Zbrojovky Lukáš Endl.
Endl si to srovnal v hlavě a obrana brněnské Zbrojovky zatím šlape

Vyrovnané utkání nakonec vyhrál 2:1 celek Al Wahda, který se v minulém ročníku propracoval až do čtvrtfinále asijské Ligy mistrů a který před devíti lety vedl bývalý reprezentační trenér Karel Jarolím. „Předpokládal jsem obrovskou kvalitu, vždyť jde o profesionální týmy. A to se taky potvrdilo, Navíc přišlo i docela dost lidí, odhaduju tak dvě stě,“ pravil rosický předseda.

Toho překvapilo, jak poklidné utkání bylo. „Araby máme zafixované jako hodně emotivní, ale to se vůbec nepotvrdilo. Myslím, že rozhodčí udělili jenom jednu žlutou kartu. Jinak se vše neslo v klidném duchu,“ líčil Čejka.

Oba celky si podle jeho zjištění pobyt na jihu Moravy užily. „Od manažerů obou mužstev i od Romana Nádvorníka jsem slyšel jenom slova chvály. Líbilo se, jak kvalitně bylo utkání řízeno a jak celkově vše šlapalo bez problémů,“ podotkl rosický předseda.

Po mezinárodním zápase čeká Rosice další velká fotbalová událost v sobotu. Tamější Slovan totiž nastoupí k prvnímu domácímu utkání v této třetiligové sezoně, v němž od pěti hodin odpoledne vyzve nováčka z Frýdlantu nad Ostravicí.