Pro Tasovické se z rosického stadionu stává noční můra. Za posledních sedm sezon zde vyběhli na trávník k pěti utkáním a všechna prohráli s celkovým skóre 2:16. „Nepříznivou bilanci máme v hlavě, zrovna jsme se o tom na tréninku bavili. Každá série však někdy končí a snad se nám podaří zabodovat. Kromě Rosic se nám podobně nedařilo s Uherským Brodem, který postoupil do vyšší soutěže. Vždy se na nás dokážou lépe připravit, je to zajímavé,“ přemítá tasovický trenér Miroslav Steinhauser.

Zápasy v Rosicích2010/11: výhra Rosic 5:0
2013/14: výhra Rosic 3:0
2014/15: výhra Rosic 3:0
2015/16: výhra Rosic 3:1
2016/17: výhra Rosic 2:1

Rosicím, jako třetímu mužstvu uplynulé sezony, však vstup do soutěže nevyšel podle představ. Po matném výkonu remizovaly s Blanskem, bod braly i proti Šumperku. „Rosice budou určitě nabuzené. Je to soupeř, který si zahraje o přední příčky v tabulce. Budou chtít zápas brzo rozhodnout a potvrdit tři body. My tam ale nejedeme prohrát,“ burcuje lodivod Tasovic.

Ten se však vypořádává s rozsáhlou marodkou, chybí mu hned pět hráčů základní sestavy. „Nebudu jmenovat, abychom soupeře nenachystali. Příležitost dostanou náhradníci. Věřím, že se šance zhostí dobře a odevzdají stoprocentní výkon,“ hlásí Steinhauser.

Pozor si Rosice musí dát především na tasovického snajpra Miroslava Paula, který v minulém kole popravil dvěma zásahy Blansko. „Jedná se o kvalitního fotbalistu, a pokud se dostane do finální fáze, má to na tuty. Šance řeší s ledovým klidem, ale v Tasovicích mají víc kvalitních hráčů, kteří mu dokážou příležitosti nachystat,“ míní Šíp.

Nynější asistent kouče druholigového Znojma nastoupí. „Pokud se nestane nic závažného, Míra bude hrát. Oproti duelu s Havlíčkovým Brodem, kde jeho výkon nebyl ideální, měl proti Blansku chuť do hry. Pokud góly nedá, je to i inspirace pro další, aby se chytli,“ líčí tasovický kouč.

PATRIK EL-TALABÁNI