Nejpikantnější souboj obstarají kluby Rosic a Zbrojovky. Zatímco třetiligový tým musel v domácím poháru zvládnout už dva zápasy, pro prvoligového nováčka půjde o premiéru v letošním ročníku MOL Cupu. I kvůli nabitému programu hodlá kouč Zbrojovky Richard Dostálek protočit sestavu. „Plánujeme samozřejmě využít pohárový zápas k tomu, aby dostali šanci další hráči. Máme nějaké menší zdravotní problémy a asi si nebudeme moci dovolit nasadit kompletně nový tým,“ popsal trenér pro klubový web. Jihomoravské derby startuje dnes v půl páté odpoledne.

Mohou jen překvapit

Ve stejný čas má výkop i další zajímavý duel. Na hřiště brněnského Startu totiž zavítá prvoligový Zlín. „Pro nás je to historický zápas, protože mužstvo z nejvyšší soutěže nikdy na Startu nehrálo. Těší se na to celý kádr, vedení i fanoušci, je to pro nás velká událost,“ nastínil předseda Startu Roman Procházka.

Přestože divizní Start je proti Zlínu velký outsider, zbraně rozhodně neskládá. „Záleží na tom, v jakém složení soupeř přijede a jak k zápasu přistoupí. Ale my budeme bojovat a zkusíme potěšit diváky,“ slíbil Procházka.

Brněnský celek pro příznivce připravil i doprovodný program a montovanou tribunou ojediněle navýšil kapacitu stadionu. „Pamatuju si ještě pohárové zápasy z mého angažmá v Bystrci, kde jsme hráli proti Slavii i Spartě, a vím, že jsou to specifická utkání. Rozdíl v soutěžích se totiž často maže a slabší tým se snaží vytáhnout proti tomu silnějšímu,“ doplnil předseda.

Do akce dnes půjdou i oba druholigové jihomoravské celky, Líšeň hraje v Hlučíně, Vyškov zase ve Všechovicích. Divizní Tasovice pak zkusí zaskočit prostějovského favorita.

2. kolo MOL Cupu
Středa 14. 9., 16:30:
Hlučín – Líšeň
Rosice – Zbrojovka
Start Brno – Zlín
Tasovice – Prostějov
Všechovice – Vyškov

Středa 21. 9., 16.30:
Bzenec – Karviná