Po pětadvaceti minutách zápasu s Pelhřimovem už v Rosicích málem slavili posun na první příčku divize. Postup dostával dvě kola před koncem stále reálnější obrysy. Stačilo pár chyb a zaváhání vedoucích Otrokovic zůstalo nepotrestané.

Dvě kola před koncem drží naději na posun do vyšší soutěže stále pět týmů. Jde o nejvyrovnanější stav za dlouhá léta. Rosice se nyní nacházejí na druhé nejnadějnější pozici. S dvoubodovou ztrátou. „Stát se ještě může cokoli. Otrokovice hrají s Velkým Meziříčím a Blanskem, mají velmi těžký los,“ nevzdává se naděje na první místo trenér černožlutých Libor Zelníček.

Jeho mužstvo v sobotu hrálo fotbal, který snesl nejpřísnější měřítka. Klubová ikona Petr Malata se zkušeným Pavlem Šustrem větrali pelhřimovskou obranu a ve 25. minutě na tabuli svítil stav 2:0. „Mám pocit, že už jsme oslavovali výhru. Pak jsme přestali bránit a přišel smolný gól. Před zápasem nebyl nikdo nervózní, ale po něm nezaznělo v kabině jediné slovo,“ vrátil se k nešťastné porážce 2:3 rosický střelec Malata.

V poločase už nebylo po vedení domácích ani památky. Iniciativu přebrali hosté s elitní „zvířecí“ dvojicí v útoku Krtek – Liška. „Procitli jsme zpátky do reality a spadli z velké výšky. Kluci zažili úplnou novinku – ztratit takhle rychle dvoubrankové vedení. Jsem docela zvědavý, co to s nimi udělá do dalších zápasů,“ podivoval se Zelníček.

Jeho tým přesto neztrácí optimismus. Ve vzácně vyrovnané tabulce je možné doslova cokoli. „Naději pořád máme. Navíc, když nebudeme na konci sezony první, tak se přece nic nestane,“ komentoval střízlivost klubových cílů Malata.

Podobně smolný zápas sehrála o víkendu i brněnská Sparta. Výsledek byl však mnohem jednoznačnější. Ve Žďáru nad Sázavou Brňané v poločase ztráceli tři branky. nakonec odjížděli s porážkou 2:5 a definitivu udržení stále nemají.

Jediným klubem z regionu, který ve 28. kole čtvrté nejvyšší soutěže uspěl, byla Bystrc. S Uherským Brodem, příštím soupeřem Rosic, sahala v poločase jen po bodu. Dvěma góly ze druhé půle si pojistila záchranu divize i pro příští sezonu.