Rosice v posledních zápasech tápou v ofenzivě, na čemž se podepisuje především nedávné zranění kanonýra Petra Malaty, jenž se teprve dostává do formy a po měsíci a půl poprvé nastoupil v základní sestavě. „Má pořád svalové omezení, ale nechci se na to vymlouvat. Když měsíc nehrajete, manko je znát, dynamika schází. Ještě to potrvá,“ objasnil Kugler.

Autor šestnácti letošních gólů laboroval od začátku dubna s natrženým svalem. „Pro příští ročník je potřeba přivést fotbalistu, který umí dát góly jako on a pomůže nám,“ zmínil Kugler.

Gólový půst mohl hosty stát i zisk bodu, v závěru totiž přestáli několik šancí domácího Slovanu. Rosický gólman Jan Zádrapa akrobatickým zákrokem podržel spoluhráče při dorážce Libora Škodíka. Balon po něm do sítě neprotlačil ani kanonýr Petr Kasala. „Na střídačce už jsme se radovali. Míč se ale jakýmsi záhadným způsobem dostal mimo branku,“ kroutil hlavou domácí kouč Libor Škodík starší.

Bzenec po remíze zůstává na sedmém místě tabulky. „Přišli jsme o dva body,“ poznamenal domácí kouč, který výkon mužstva za předvedenou hru znovu chválil. „Musím před kluky smeknout, jak dokázali zvládnout poslední čtyři utkání. Bohužel stejně jako v derby s Hodonínem jsme i teď ztratili body. Na druhé straně jsme remizovali po velmi dobrém výkonu, který nás oprávněně řadí mezi nejlepší divizní týmy,“ liboval si Škodík starší.

TJ Slovan Bzenec – FC Slovan Rosice 0:0

Rozhodčí: Černý – Dohnálek, Možíš (Vidlák)

Žluté karty: Škodík, Kasala – Havlásek, Pazourek, Selingr

Diváci: 165

Bzenec: Kůřil – Mokrý, Chromeček, T. Petrucha (83. Sasínek), Mlýnek – Košut, Horňák, Škodík, Zůbek - Kasala, Reška

Rosice: Zádrapa – Černý, Havlásek, Drbal, Kršák – Kugler (75. Novotný), Šíp – Vaněk, Selinger, Pazourek (70. Michna) – Malata