Před startem duelu byli favorité hosté, ale Břeclav silnějšího soupeře trápila až do závěrečného hvizdu. „Věděli jsme, že nás čeká velmi kvalitní soupeř. Viděl jsem Břeclav ve třech zápasech a udělala na mě dobrý dojem. Hraje rychlý a běhavý fotbal,“ oplatil chválu rosický kouč Michal Kugler.

Ten se hlavně bál o fyzickou stránku svých svěřenců. „Měli jsme strach, abychom utkání vydrželi kondičně. Hráli jsme ve středu (a remizovali 1:1 s Blanskem – pozn. red.) a máme aktuálně deset zdravých hráčů plus brankáře. Věděli jsme, že duel bude o taktice,“ řekl.

I proto hosté změnili herní styl, kterým se běžně prezentují. „Normálně hrajeme víc aktivně, tentokrát jsme věděli, že na to nemáme hráče, převládaly defenzivní typy. Snažili jsme se hrát na nulu s tím, že zkusíme vstřelit gól, což vyšlo,“ pochvaloval si Kugler.

Rosice díky prohře Šumperka ve Ždírci nad Doubravou poskočily na třetí místo v tabulce, naopak Břeclav se propadla na desátou příčku. „Rosický tým je dobře organizovaný, hráči vyhledávají osobní souboje. Vytvořili jsme si stejně jako soupeř vyložené šance a záleželo, kdo dá rozhodující branku,“ přemítal Pazdera.

To se povedlo mužstvu z Brněnska. V 89. minutě se trefil Dominik Moučka. „Bohužel jsme v závěru nedali dvě šance. A jak jsme moc chtěli vyhrát, nezajistili jsme obranu. Z protiútoku jsme pak dostali gól,“ posteskl si břeclavský stratég.

Rosice hrají příští víkend doma se Žďárem nad Sázavou. Břeclav jede do Tasovic.

Břeclav - Rosice 0:1
Poločas: 0:0
Branky: 89. Moučka
ŽK: Šíp, Kugler (Rosice)
Rozhodčí: Přikryl – Vojáček, Kouřílek
Diváci: 100