V sobotu doma vedoucím Šardicím podlehli 0:2. Ve středu si ale spravili chuť na rezervě Slovácka, kterou udolali až dvě minuty před koncem. „Je to paráda. Měli jsme dvě velice těžká utkání. V prvním proti Šardicím jsme hráli výborný fotbal i v deseti. A dnes (ve středu – pozn. red.) jsme to potvrdili proti Slovácku,“ zářil po zápase radostí asistent trenéra Rosic Miroslav Bílek.

U rozhodujícího okamžiku zápasu byl kdo jiný než kapitán a vůdce týmu Petr Malata. Záložník a nejlepší střelec soutěže zařídil Rosicím tři body z pokutového kopu. „Ten si předtím sám vybojoval. Obhazoval si obránce, který ho strhl,“ popsal rozhodující situaci Bílek.

Ten byl spokojený především s výkonem hráčů v první polovině zápasu. „Měli jsme velký tlak, ale nedokázali jsme se prosadit. Ve druhé půlce nás pak soupeř zatlačil a měl dvě tutovky,“ přiblížil asistent.

Rosice se po vítězství posunuli už na páté místo divize. Trenéři ale zůstavají opatrní. „Potřebujeme ještě uhrát nějaký bod k definitivní záchraně. Střed tabulky je hodně našlapaný,“ upozornil Bílek, který pochválil i výkon Milana Pacandy. „Už si u nás zvyká a chodí do soubojů,“ doplnill.