Pětadvacetiletý Krška patrně naskočí v základní sestavě už v pátečním duelu proti Ústí nad Labem. Zápas čtvrtého kola začíná v Srbské ulici v sedm hodin večer. „Má za sebou tři zápasy za Líšeň, takže je nachystaný. Vyrůstal ve Zbrojovce, většinu kluků zná a oni jeho. Už na prvním tréninku bylo vidět, že rozhodně nemá žádný problém s adaptací,“ uvedl Šustr.

Po dvou remízách se Jihomoravané v minulém kole dočkali první letošní výhry, když v Sokolově zvítězili 2:0. Jenže ve výkonu viděl kouč rezervy. „Pořád mi chybí větší klid. Když máme míč v držení, někdy ho zbytečně rychle ztrácíme, ať už špatným výběrem řešení nebo technickými nedostatky,“ poznamenal Šustr.

Grafika.

Tvořivý středopolař Krška přitom přesně zapadá do stylu, který trenér po svých svěřencích požaduje. „Chceme držet míč, kombinovat, vymyslet překvapivé řešení. Krša je hráč, který tuto nadstavbu má. Věřím, že podpoří, jak chceme hrát, a zkvalitní to,“ předpokládal brněnský kouč.

Kršku oslovil už před koncem sezony, ovšem po postupu Líšně jednání utichla. „Byl jsem zvědavý, jak David zvládne přechod do soutěže, která je rychlejší a technicky jiná. A byl schopný podávat stejné výkony jako ve třetí lize, vstřelil dvě branky. Odchodem Ladi Krejčího v záloze nejsme tak silní, proto jsme se rozhodli do přestupu jít,“ vylíčil Šustr.

NAHRADÍ MACHA

V úvodních dvou duelech sezony ležela tíha uprostřed zálohy na osmnáctiletém Marku Machovi, který nyní dostane víc prostoru spíš v béčku. „Mara v zápasech nepropadl, ale nehrál fotbal, na který je zvyklý jako v juniorské soutěži. Potřebuje postupné kroky, které musíme nadávkovat, aby mohl růst. Jeho budoucnost přijde,“ prohlásil Šustr.

V pátek chce Zbrojovka první domácí vítězství. „Ústí má šikovné hráče, ale jsme doma a doufám, že s podporou fanoušků je převálcujeme. Musíme do utkání dát hlavně srdce a radost,“ burcoval brněnský obránce Juraj Kotula.

V uplynulé sezoně skončily oba vzájemné duely remízou. Na jaře šlo o jedinou domácí ztrátu Zbrojovky. „Známe se s koučem Křečkem, trénoval v Brně a předpokládám, že si to s námi hosté přijedou rozdat, že do nás vlezou, budou napadat, pokusí se nás dostat pod tlak. Nebo taky zalezou,“ pousmál se Šustr.

Severočeši poprvé zvítězili také v minulém kole, když doma porazili Prostějov 3:1. „Uvědomovali jsme si, že třetí zápas potřebujeme bodovat naplno, protože pak pojedeme do Brna, kde nás čeká těžký duel,“ řekl na klubovém webu ústecký kouč Aleš Křeček.