Proti Vyškovu odehrál hodinu a nastoupil s kapitánskou páskou. „Na první zápas jsem se hodně těšil. Času není moc, ale věřím, že se hře rychle přizpůsobím a pomůžu Brnu,“ uvedl bývalý mládežnický reprezentant.

Před rokem vystřelil vítězství Zlínu v domácím poháru nad Opavou 1:0 a pomohl mu k postupu do Evropské ligy. Jenže v ní nasbíral jen několik minut a na podzim odehrál jen tři zápasy v nejvyšší soutěži. V lednu se stěhoval na hostování do Zlatých Moravců. „Neměl jsem moc zájem na Slovensku pokračovat. Ze začátku to vypadalo dobře, jenže postupně jsem asi ztratil důvěru a už to nebylo ono,“ pravil rodák z Otrokovic, jehož otec pochází z Angoly.

Letní přípravu strávil ve Zlíně, kde mu končila smlouva. „Trenér mi říkal, že nikoho pouštět nechce, ale od vedení jsem měl náznaky, že se mnou nepočítá. Nechci být v klubu, který o mě nestojí. Čekal jsem, že dostanu víc příležitostí, už je to však historie,“ hlesl Bartolomeu, který za Fastav stihl 27 prvoligových utkání a dvakrát skóroval.

Se Zbrojovkou se pokusí o rychlý návrat mezi elitu. „Brno je samozřejmě klub, který patří do ligy. Pomýšlíme jen na nejvyšší cíle a jestli chceme hrát o postup, musíme šlapat každý zápas,“ doplnil záložník, jemuž se v Brně líbí. „Mám dobrý dojem z klubu i města,“ řekl.