Zbrojovka rozhodla o vítězství už v prvním poločase a vítěznou branku si připsala staronová posila jihomoravského výběru. Záložník Šimon Šumbera teprve v sobotu dorazil po přestupu z Třince za týmem na Maltu a svůj návrat do brněnského dresu okořenil už po půlhodině brankou.

Závěr první půle zastihl defenzivu Slovanu výrazně v nedbalkách, čehož využili tři minuty před přestávkou ke skórování Damián Bariš a za další dvě minuty z dorážky také Petr Pavlík.

Zbrojovka Brno – Slovan Bratislava 3:0 (3:0)

Branky: 33. Šumbera, 42. Bariš, 44. Pavlík
Rozhodčí: Pace
Žluté karty: 25. Sukup, 45+1. Přichystal, 57. Kryštůfek, 87. Sedlák – 43. Apau, 89. Bajrić
Zbrojovka Brno: Halouska – Sukup (72. Vraštil), Kryštůfek, Pavlík, Eismann – Krejčí (46. Sedlák), Bariš (72. Jurásek), Přichystal (46. Zikl) – Štepanovský (59. Gáč), Škoda (82. Magera), Šumbera
Slovan Bratislava: Šulla (46. Greif) – Apau (59. Suchockij), Bajrić, Božikov (59. Laczkó), Medveděv – Ljubičić (59. de Kamps), Savičević (59. Nono) – Čavrič (59. Potoma), Dražić (59. Holman), Moha (59. Cmiljanić) – Šporar (59. Strelec)

Ani ve druhém poločase se Bratislava nezmohla na výrazný odpor a Zbrojovka slaví další zimní úspěch. „Je to samozřejmě výborný výsledek s takovým týmem. Zvládli jsme, co po nás trenér chtěl a na co jsme se připravovali. Jsem rád, že jsme to dokázali přenést do zápasu. Trenér chtěl bojovný výkon, protože jsme věděli, že Slovan je dobrý na míči, což předvedl i s Boleslaví první zápas. Odpracovali jsme to zezadu, byli jsme silní dopředu, a to nás obměnilo,“ hodnotil duel brněnský záložník Ladislav Krejčí.

Před rokem Zbrojovka zdolala ve finále Tipsport ligy 2:0 Bohemians 1905 na pražském Vyšehradě, tentokrát slavila na národním maltském stadionu Ta' Qali. „Líbí se mi, že jsme v teple a nemuseli jsme hrát na umělkách jako minulý rok. Je pěkné, že se nám podařilo vítězství obhájit, třeba se to podaří příště znovu a budeme specialisté na tuto soutěž,“ usmál se Krejčí.

Třetí příčku v Tipsport Malta Cupu obsadila Mladá Boleslav, která porazila Táborsko 3:1.