Právě legendární Old Trafford, domovský stánek anglického Manchesteru United, hostí mistrovství Evropy klubů v malé kopané. Semerád a jeho spoluhráči z pardubického Aegonu se na něj probojovali na konci dubna v kvalifikaci, kterou hostilo Tréninkové centrum mládeže v Brněnských Ivanovicích. „Ne každý se na takový stadion podívá a může si na něm zahrát, bude to super,“ rozplývá se Semerád.

Na Betfair World Cup 2010, jak se šampionát oficiálně jmenuje, se jeho mužstvo ve finále kvalifikace prodralo přes brněnský RKM Brokers až na pokutové kopy a právě vytáhlý útočník měl na postupu „nemalou“ zásluhu. „Nešel jsem totiž na penaltu,“ směje se Semerád. „Od té doby, co jsem je přestal kopat, tak se v nich mým týmům začalo dařit. Ale na Old Trafford už bych jít asi musel.“ Každé mužstvo má totiž na turnaji pouze šest hráčů, a tak by se v případě penaltového rozstřelu zodpovědnosti nejspíš nevyhnul. Teď si Semerád může užívat prostředí jednoho z nejslavnějších stadionů Anglie. Divadlo snů, jak se fotbalovému chrámu s kapacitou pro 75 797 diváků přezdívá, letos v únoru oslavilo stoleté výročí. „Na Ostrovech jsem už párkrát byl, ale zrovna do Manchesteru jsem se nikdy nedostal. Škoda, že se už nehraje Premier League, vidět zápas United, to by byla bomba. Ale na druhou stranu, na výlet jsme sem nepřijeli,“ má jasno brněnský střelec.

Ten se přesto může těšit na netradiční zážitek, který se mu nejspíš navždy vryje do paměti. Všechny hráče turnaje čeká setkání s fotbalovými legendami klubu Manchesteru United. Semerád si tak možná potřese rukou s takovými velikány jako jsou Bobby Charlton nebo Ole Gunnar Solskjaer, kteří ve slavném klubu stále pracují. „Takové frajery na ulici jen tak nepotkáte,“ usmívá se student Ekonomicky-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Turnaje se zúčastní šestnáct mužstev z nejlepších evropských zemí. Ze čtyř skupin postupují vždy první dva do vyřazovací části. Každý duel se hraje dvakrát pět minut, celý šampionát se tak zvládne během pátku. „Bohužel neznáme sílu soupeřů, ale je jasné, že Rusáci, Španělé nebo třeba Angličané budou hodně silní,“ uvažuje Semerád.

On i jeho spoluhráči si musí zvykat na netradiční systém trestů. Od rozhodčích totiž můžou uvidět i modrou kartu. „Ta je za dvě minuty na trestné, žlutá znamená stop na další zápas a červená dokonce vyloučení z celého turnaje,“ vysvětluje bývalý hráč mladoboleslav­ského Selpu.