Přestože se kostra mistrovského celku z minulé sezony rozpadla, i v druhém ročníku Juniorské ligy chtějí fotbalisté brněnské Zbrojovky atakovat čelní příčky tabulky. „Obhajoba bude strašně těžká, mistři chtějí být všichni. Ale klademe si vysoké cíle a nechceme hrát v dolních patrech tabulky," vyhlašuje kouč Richard Dostálek.

Dlouholetý hráč brněnského týmu a někdejší český reprezentant vidí ve svém týmu kvalitu uprostřed hřiště. „Máme tam šikovné hráče, kteří umí hrát s míčem po zemi. Budeme se snažit být nebezpeční z křídelních prostorů," spoléhá na záložní řadu.

Zbrojovka se o mistrovský titul popere v konkurenci 21 týmů oproti loňským osmnácti. „Osobně bych soutěž nechal jen pro účastníky první ligy," míní loňský mistr Daniel Přerovský.

Dostálek se vyšší porce zápasů neobává. „Máme jen juniorku, třetiligový tým už ne. Zátěž pro hráče bude dostačující. Problém můžou mít mužstva, která stále drží oba výběry a hrají se stejným kádrem," podotýká.

Do ostrého duelu povede Dostálek své nové svěřence už v pondělí, kdy Zbrojovka od pěti hodin odpoledne nastoupí k utkání prvního kola na hřišti pražské Slavie. Generálka se Brňanům povedla, když v úterý porazili Bohunice 5:2. „Soupeř nás dobře prověřil. V prvním poločase se mi výkon líbil, ve druhém už byl profesorský," hodnotí kouč vystoupení proti diviznímu celku.

VÝSLEDKY V PŘÍPRAVĚ:

Zbrojovka – HFK Olomouc 4:1 (1:1), Branky Brna: Ullmann, Lapeš, Vávra, Konečný

Slovácko – Zbrojovka 0:3 (0:0), Branky Brna: Lapeš, Dvořák D., Zezula

Břeclav – Zbrojovka 1:1 (0:1), Branka Brna: Ullmann

Č. Budějovice – Zbrojovka 10:1 (4:0), Branka Brna: Vávra

Zbrojovka – Líšeň 2:3 (0:0), Branky Brna: Stehlík 2

Bohunice – Zbrojovka 2:5 (0:2), Branky Brna: Krška, Jukl, Kunc, Stehlík, vlastní

HRÁČSKÝ KÁDR

Brankáři: Dvořák J., Veselý, Zádrapa.

Obránci: Černý, Drbal, Zezula.

Záložníci: Dvořák D., Hanuš, Konečný, Krška, Kugler, Sedlák, Šural, Vávra.

Útočníci: Krejčíř, Ullmann