Oba týmy se střetly i v zimní přípravě, tehdy byla na jihu Moravy úspěšnější Opava. Ve Slezsku ale od prvních minut kralovala Líšeň, která se brzy prosadila i gólově. Do vedení šla už v patnácté minutě, kdy se po rohovém kopu nejlépe zorientoval Jakub Černín.

Těsně před koncem prvního poločasu diváci viděli hned dva rychlé góly. Nejprve ve třiačtyřicáté minutě na 2:0 zvyšovala letní líšeňská posila Ibrahim Aldin, těsně před odchodem do šaten ale snížil Miloš Kopečný.

Ve druhé půli už gólová přestřelka ustala, jedinou přesnou trefu přidala Líšeň. V sedmapadesáté minutě parádně vyšla souhra dvou nováčků Lukáše Raaba a Aldina, který hezkou akci zakončil svou druhou vstřelenou brankou v utkání.

Přes dvě stě malých školáků dorazilo na besedu s brněnským stoperem Janem Štěrbou, k vidění byl i pohár pro mistra FORTUNA:LIGY.
Zvídavé dotazy pro Štěrbu i ukázka poháru. V Brně se konala beseda pro školáky

Na hřiště se v prvním přípravném zápase týmu z východu Brna podívali všichni jeho hráči, další zápas čeká Líšeň už v sobotu, kdy se utká s Ochozí u Brna, která slaví sedmdesáté výročí založení klubu.

Opava - Líšeň 1:3
Poločas:
1:2.
Branky: 45. Kopečný - 15. Černín, 43. a 57. Aldin.
Opava: Číž (46. Fojtíček) - Tadic (33. Kopečný), Kojic (33. Helebrand), Janoščín (77. Boafo), Hýbl (46. Kadlec) - Dostál (46. Šigut), Whiffen (46. Omale), Ondráček (68. Pejša), El Kassah (46. Rychlý), Chickbo (46. Haitl) - Rataj (56. Blatný, 72. Višňa).
Líšeň: Vajner - Černín (46. Laczkó), Jeřábek (46. Otrísal), Mezera (46. Bednář) - Polášek (46. Matocha), Čermák (46. Weber) - Sokol (46. Džupenjuk), Machalík (46. Ikechukwu) , Lutonský (46. Zikl) - Aldin, Vlasák (46. Raab).