Utkání na hlavním stadionu v Kučerově ulici si líšeňské fotbalistky v aktuální druholigové sezoně užily premiérově. Navíc nastoupily proti rezervě sparťanského družstva, které pravidelně bojuje o titul v nejvyšší soutěži. „Na hlavní stadion se téměř nedostaneme, tak jsme holkám chtěli připravit takovou odměnu. Navíc jsme si tam chtěli zahrát, když se jednalo o zajímavé utkání proti Spartě. I já jsem byl rád, že se to povedlo,“ popsal Šperka.

Hráčky brněnského klubu šly do zápasu posílené vzpomínkami na poslední domácí utkání proti sparťanskému béčku, ve kterém favorita zaskočily a zvítězily 2:1.

Tentokrát měl však duel naprosto odlišný průběh. Sparťankám vyšlo především rozmezí 17. a 35. minuty, ve kterém daly čtyři góly, po změně stran přidaly další dva. Domácí fotbalistky tak musely kousat těžkou prohru 0:6. „Sparta nás naprosto přejela, nedostali jsme se vůbec k ničemu. V úvodních minutách jsme neproměnili dvě šance a u toho skončilo. Soupeřky byly jednoznačně lepší, pomalu z každé střely daly gól. Ukázaly prostě svou kvalitu,“ uznal líšeňský trenér.

I přes poslední vysokou porážku však v Líšni panuje poměrně spokojenost. Hlavní cíl totiž hráčky splnily. „Měli jsme ambice postoupit mezi elitní čtyřku, na to jsme se hodně zaměřovali. Povedlo se nám to, nyní už se nám ale ve skupině o postup výsledkově příliš nedaří,“ nastínil Šperka.

Jeho svěřenky ve skupině o postup prohrály všechny dosavadní čtyři zápasy, problémy mají na obou stranách hřiště. Především se ale trápí v ofenzivě. „Hra není tak špatná, často hrajeme vyrovnané zápasy, nedáváme ale góly. Od toho se odvíjí naše výsledky. Kdybychom proměnili vypracované šance, tak si myslím, že bychom body sbírali,“ zamýšlel se stratég.

Líšeňský klub byl založen 20. května 1924, v pondělí slaví velké výročí.
Od začátků bez stadionu až k doteku hvězd. Nahlédněte do historie slavící Líšně

Přesto i ve zbylých dvou kolech mají líšeňské fotbalistky o co hrát. Ze čtvrté příčky ztrácí jen tři body na třetí Olomouc, a právě celek z Hané přivítají v sobotu od jedenácti hodin dopoledne doma.

Brněnské družstvo hodlá Olomouci oplatit dvě nedávné porážky a ještě zabojovat o umístění v elitní trojce. „Za holky i realizační tým říkám, že opravdu chceme Olomouc konečně porazit. Takže doufám, že se nachystáme tak, abychom v sobotu vyhráli. Top trojka je totiž naším cílem,“ doplnil Šperka.

SK Líšeň - Sparta Praha B 0:6
Poločas:
0:4.
Branky: 17. Brejšková, 27. a 66. Stibůrková, 31. Truksová, 35. Lindáková, 47. Jakubů.
Rozhodčí: Zbožínek - Šimečková, Vališová.
Žluté karty: Motyčková, Urbancová (obě Sparta).
Diváci: 100.