Škoda? Zlobil spíš ten náš, usmíval se brněnský brankář Melichárek

Brno – Až ve třetím kole si Dušan Melichárek připsal první start v novém ročníku. V pátečním domácím utkání první fotbalové ligy proti pražské Slavii se zapotil víc spíš z teplého počasí, než ze střel hostů. „Moc šancí nebylo ani na jedné straně. Musím říct, že naše obrana šlapala," hodnotil gólman brněnské Zbrojovky po výhře 1:0.

8.8.2015

Gólman Brna Dušan MelichárekFoto: Dušan Dufka

Úvodní dva zápasy Melichárek vynechal kvůli nemoci. Stihl se dát dohromady zrovna, když bylo třeba. Ze středečního tréninku totiž odešel se zraněním Martin Doležal, který se zaskvěl v minulém kole v Mladé Boleslavi. „Kdyby byl Dolík v pořádku, asi nechytám," přiznal jedenatřicetiletý brankář.

Největší hrozba hostů měl být Milan Škoda, brankově se však neprosadil. „Jaký Škoda zlobil? Myslím, že spíš ten náš," vyzdvihl Melichárek se smíchem Michala Škodu, který jedinou brankou rozhodl večerní utkání a prakticky porazil bratra Milana.

„Spíš jsme Milana odcouvali a bylo to o tom, jestli to trefí," dodal.

Zbrojovka si do druhé půle utkání přenesla jednobrankové vedení. Ve druhé pětačtyřiceti­minutovce však Brňané přestali být aktivní. „Druhý poločas to nebylo dobré, přišlo mi to jako čekání na gól. První poločas byl z naší strany kvalitní," povídal Melichárek.

S týmem má ze dvou domácích duelů šest bodů. „Potřebujeme zápasy ubojovat s tím, že nás poženou diváci. Nejsme technické mužstvo jako Plzeň nebo Sparta, co si budeme namlouvat," prohlásil.