Pospěch naposledy nastoupil k ligovému utkání v dubnu 2009 a pak hostoval v druholigové Opavě. Předloni v listopadu mu disciplinární komise svazu zastavila činnost kvůli nezaplacení smluvní pokuty 100.000 eur jeho bývalému agentovi Ondreji Chovancovi. Ten tvrdil, že Pospěch bez jeho vědomí přestoupil z norského Odd Grenlandu do Artmedie Bratislava.

Loni v říjnu však odvolací a revizní komise fotbalistův trest přerušila a celou kauzu by měla v nejbližší době rozřešit arbitráž. Pospěch, jenž je stále zaregistrován jako hráč Brna, by tak mohl v jarní části oblékat dres Slavie.

"Máme od Brna povolení, že se s námi může připravovat. Zatím je u nás na testech a co bude dál, se uvidí," řekl novinářům mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

Pospěch by mohl vyřešit problém Slavie s útočníky, kteří jí na podzim scházeli. "Rád bych Slavii a trenérovi poděkoval za šanci zapojit se do zimní přípravy. Udělám všechno pro to, abych se co nejdříve dostal do náležité formy," uvedl Pospěch.

Osmadvacetiletý hráč zahájil vrcholovou kariéru v Opavě, pak působil ve Slovácku a v Liberci, odkud odešel do Norska. V lize odehrál 101 zápasů, ve kterých nastřílel 19 branek.