Při porodu se neubránil dojetí. „Slzička mi ukápla. Byl jsem u toho, když malou vážili, měřili, to jsou nepopsatelné emoce, nic krásnějšího jsem v životě necítil. Když ji mám v náručí a dívám se na ni, neexistuje nic jiného než ona,“ popsal Pavlík.

V očekávání narození jeho dcery se nesly také Vánoce. „O čtrnáct dní dřív jsme je oslavili s jednou částí rodiny, další týden s druhou částí, na Vánoce už jsme byli sami s pejskem. Třicátého to přišlo, přijeli rodiče moji i od manželky, takže jsme silvestra oslavili v rodinném kruhu a užili si to,“ sdělil opavský rodák.

Na pohádky mu moc času nezbývalo, s manželkou si dopřával sváteční pohodu. „Pohádku jsem viděl možná jednu, s malou je uvidíme ještě hodněkrát. Hlavně jsme se těšili, až ozdobíme stromeček a užívali jsme si atmosféru,“ řekl Pavlík, jemuž například cukroví moc neříká. „Nejsem extra na sladké, dal jsem si, ale nevyhledávám ho,“ doplnil.

I tak musel plnit individuální plán, který dostal od brněnských trenérů. „Měli jsme tam asi osm běhů, mezitím nějaké cvičení, posilování. Dalo se to v pohodě skloubit. Když hráč něco zadrbe ve volnu, odnese si to na začátku přípravy. Musíme se aspoň udržovat v pohybu, abychom neměli úplně dřevěné nohy. Už jsem zažil drsnější individuální plány,“ porovnával zadák.

Z tréninků teď bude spěchat co nejdřív za rodinou. „Určitě mi to uteče rychleji, protože se budu těšit domů. Nikdo nemá zimní přípravu moc rád, protože je dlouhá, ale problém jsem s ní nikdy neměl a zvlášť teď mít nebudu,“ pousmál se.

Zimní příprava fotbalistům Zbrojovky startuje ve středu dopoledne, hlásit se na ní budou i navrátilci z hostování Musefiu Ashiru nebo Antonín Růsek. „Jarní část je úplně jiná soutěž, nebudeme se chlácholit relativně úspěšnějším závěrem podzimní sezony. Bude to těžký boj. Všechno se odvíjí od tvrdé práce, od prvního tréninku nesmíme nic vypustit, prostě jen dřít a navazovat na dobré věci, které jsme měli,“ nabádal Pavlík.