V porovnání s Pacandou, který druholigový podzim nedohrál a údajně prchl do Irska, věří Znojmo v angažování polepšeného hříšníka. A hráč také. „Moje mladistvá hlava bývala docela divoká. Už mi však táhne skoro na čtyřicet. Takže jsem trošku přepnul a Znojmo beru jako restart. Jsem rád, že jsem tady,“ dušuje se třicetiletý Šmahaj.

Když tvrdí, že se polepšil, působí vážným dojmem. „Býval jsem kdysi dávno trošku rebel, ale to už je pryč. Docela jsem se uklidnil, problém s životosprávou či ničím takovým určitě nebude, stačilo mi to,“ ušklíbne se.

Znojemské vedení Šmahajovi nastaví podmínky, které bude musí plnit. Patrně ne tak striktní jako Pacandovi. „Ještě jsme pravidla neřešili. Nevím, jak domluva fungovala s Milanem, asi však nedopadla podle představ. Už se na to dívám jinak, beru vše v pohodě. Myslím, že i pan Kohoutek (majitel Znojma – pozn. red. ) mi věří,“ pokračuje Šmahaj, který se svým předchůdcem nastupoval ve Zlíně. Vzájemné srovnání jejich mimofotbalových životů nechce komentovat. „Milana znám, ale není dobré nás srovnávat. Možná byl o něco divočejší. Vím, jaký je fotbalista, má to v noze od pána Boha a je mi ho docela líto. Škoda, že nechtěl s věcmi kolem sebe něco udělat. Vždy existuje nějaké řešení,“ podotýká Šmahaj.

Trápení na Slovensku

Zkušený záložník do Znojma zamířil ze slovenského Ružomberoku, kde téměř celý podzim strávil v rezervním týmu. „Bylo to hodně složité období, s trenérem Jurkemikem jsme si moc nesedli a pak už přišlo jen trápení. Dostal jsem zákaz hrát i za béčko, mohl jsem jen trénovat. Až nový kouč rezervy šel za vedením, že chce, abych hrál, protože to beze mě nejde. Tím ale neříkám, že jsem nějaký Maradona,“ usměje se fotbalista, jenž převážně v dresu Zlína odehrál 86 zápasů v nejvyšší soutěži a vstřelil v nich 6 branek.

Jeho smlouvě na jihu Moravy sice ještě schází podpis, ovšem druholigové jaro tam odehraje. „S panem Kohoutkem jsme dohodnutí na devětadevadesát procent. Dáme na své vlastní slovo, slušně jsme se domluvili. Měl jsem nějaké nabídky do zahraničí, přesto jsem se rozhodl pro Znojma, které se ke mně zachovalo dobře. V cizině kluby hráčům kolikrát hodně naslibují a pak to nesplní. Méně je někdy více. Tady žádný problém nebude,“ má jasno Šmahaj.