Nastoupil v základní sestavě a Brňanům s kolegy nepovolil žádný gól. Jenže domácí potřebovali vyhrát, naděje na záchranu tak pohasla. „Byli doopravdy ve složité situaci, museli vyhrát. A když musíš, máš trochu svázané nohy,“ řekl Buchta, jenž před dvěma lety chtěl zkusit zahraničí. Skončil však v Bohemians Praha 1905, odkud nyní v Jihlavě hostuje.

Zato se Zoubelem už trenér Svatopluk Habanec nepočítal. „Sestup Brna mi není jedno. Byl jsem tu dva roky. Za trenéra Kotala se udělala skvělá práce, šesté místo. Jen škoda, že situaci takto vedení vyhodnotilo a vše se rozprášilo. Byla to chyba. Je škoda, že ve druhém největším městě v republice nebude první liga. Ani my nejsme ještě zachránění, takže se musíme dívat na sebe a bojovat,“ připomněl dvaatřicetiletý Zoubele.

Bývalí Brňané
Petr Buchta – stoper, brněnský rodák, odchovanec, soutěžní utkání v Brně: 99

Miroslav Keresteš – krajní obránce, utkání v Brně: 58

Lukáš Zoubele – ofenzivní záložník, utkání v Brně: 19

Michal Šmarda – asistent kouče, odtrénované duely v Brně: 97

*všichni odešli v létě 2016

Třinácté Vysočině ale o víkendu doma stačí i remíza proti patnácté Karviné. Brno jede do Ostravy ročník dohrát. „Je mi z toho smutno. Brno mi přirostlo k srdci, sledoval jsem jeho vývoj,“ hlesl asistent kouče Jihlavy Michal Šmarda, který s trenérem Václavem Kotalem na jižní Moravě trénoval tři roky.

Poté jim nebyla prodloužena smlouva. „V Brně měli až moc velké oči, chtěli hrát asi něco jiného než na co mají a trochu se přepočítali. V sezoně v řadě zápasů nepodali špatné výkony, ale doplatili na produktivitu nebo hloupé chyby,“ sdělil sedmačtyřicetiletý Šmarda.

S Kotalem sázeli na práci forvarda Jakuba Řezníčka. Po jeho odchodu Brno mezeru nezacelilo. „Tonda Růsek začíná v lize. Nemůžete sázet na mladého kluka, že vám zachrání ligu. Od Konstantina Bazeljuka v Brně asi čekali víc. Byl zraněný, nezapadl,“ dodal Šmarda.