Předně brněnští fotbalisté rozhodnou o českém mistrovi. Půjde také o poslední utkání kapitána Pavla Zavadila v dresu Zbrojovky a nejspíš i o brněnskou rozlučku útočníka Jakuba Řezníčka, o něhož stojí Plzeň.

To vše v sobotu od pěti hodin odpoledne na pražském Strahově, kam Slavii vyhnaly koncerty v Edenu. „Doma je doma, ale Strahov je nám blízký. Neovlivní nás to, abychom podali špatný výkon,“ pravil kouč lídra tabulky Jaroslav Šilhavý.

Pražané vedou soutěž o dva body před Plzní, která v minulém kole zvítězila na hřišti Zbrojovky až gólem v nastavení 1:0. „Chceme podat minimálně stejný výkon, ovšem s lepším výsledkem. To nám velí neprohrát,“ uvedl brněnský trenér Svatopluk Habanec.

Remíza může Slavii připravit o titul. Pokud Plzeň vítězně zvládne domácí duel s Jihlavou, trofej obhájí, protože má lepší vzájemnou bilanci s Pražany. „Máme titul v rukou a myslím, že touha a motivace musí být daleko vyšší než na straně Brna,“ doplnil Šilhavý.

Brno - Slavia

NA STRANĚ SOUPEŘE

Zlatou medaili může v případě sešívaného úspěchu získat také krajní obránce Zbrojovky Tomáš Jablonský, který ještě na podzim patřil Slavii, byť za ni nastoupil pouze v poháru. „Je to poslední utkání sezony, jde v něm o titul a mám možnost být u toho. Popravdě takový duel jsem nehrál a snad už nikdy hrát nebudu, protože pro mě bude velice zvláštní. Ve Slavii mám spoustu kamarádů ve vedení i v kabině. Titul jí přeji, za práci v sezoně si ho zaslouží,“ sdělil Jablonský.

Jenže v sobotu bojuje za Zbrojovku. „Postavím se tomu přes všechno profesionálně a čelem. Budu se snažit odehrát, co umím, abych nezklamal kluky, trenéra a vedení Zbrojovky,“ slíbil brněnský obránce.

Jihomoravané k utkání vyrazili o den dřív. Na podzim doma podlehli Slavii 1:4. „Tehdy byla bezesporu v top formě. Na druhé straně jsme měli hodně odlišný tým než teď. Doufám, že odehrajeme vyrovnaný zápas. Záleží na nás, kdo získá titul. Cíl je to nažhaveným domácím znepříjemnit,“ dodal Habanec.