Začal v květnu a práce má tolik, že první dovolenou dostal až minulý týden. Ani během něj si exbrněnský asistent Miroslav Soukup od fotbalu neodpočinul. V neděli se objevil na zápase na Žižkově, aby pozdravil své nedávné kolegy a svěřence.

Jak se vám zápas líbil?
Myslím, že na to, jaký mělo Brno problémy se sestavou, zahrálo slušný zápas. V první půli bylo lepší, ve druhé mohl vyhrát Žižkov. Remíza byla spravedlivá a myslím, že ji nakonec oba týmy brali.

Vy jste se doma objevil po delší době. Jak pokračuje vaše práce v Egyptě?
Stále jsme na kempech, do toho máme mezinárodní zápasy, kvalifikace… I když teď už těch srazů nebude až do února tolik, protože běží hodně aktivně egyptská liga a juniorské soutěže. Takže chci, aby hráči hlavně hráli. Čekají nás už jen asi čtyři kempy a poté odjezd na finále afrického poháru do Rwandy. Od března mám od svazu přislíbeno, že budu mít až do mistrovství světa k dispozici všechny hráče prakticky neustále. Ta práce je diametrálně odlišná od práce reprezentačního trenéra u nás.

A co hráči? Jaký je rozdíl mezi vašimi současnými svěřenci a jejich českými vrstevníky?
Velkej rozdíl je hlavně v jejich chování. Je to daný i islámem, který je dokáže držet víc v disciplíně. Taky cítí, že ten fotbal je pro ně prostředkem k tomu, že mohou živit své rodiny a dosáhnout úspěchu. To je pro ně obrovská výzva.

Posledně jste říkal, že největší problémy dělá Egypťanů taktika. Už jsou na tom pod vaším vedením líp?
Celej Egypt hraje na tři obránce a oni ani nechtějí na tom nic měnit. Stojí to hodně vysvětlování a spoustu práce, která nemusí hned přinést efekt. Snažil jsem se je přesvědčit, že nechceme dostat Egypt mezi nejlepší týmy v Africe, ale mezi nejlepší na světě. Oni se mě snaží pochopit a nese to ovoce. Od března až budu mít k dispozici už ten užší kádr, chci ještě vypilovat detaily. Celkově si ale myslím, že jsme schopni to zvládnout velmi slušně.

Na mistrovství světa bude opět startovat i česká dvacítka. Myslíte, že tento ročník má na to, aby zopakoval úspěch z Kanady, kde vloni pod vaším vedením získala Česká republika historické stříbro?
Většinu hráčů samozřejmě znám a některý jsem i trénoval. Viděl jsem je hrát i v létě na mistrovství Evropy. Tým se zdá být opět velmi silnej. Jestli je silnější, nebo horší než ten, co byl v Kanadě, si říct netroufnu. Ten tým ale určitě bude mít sílu. Sám se o tom budu moct přesvědčit v březnu, na kdy domlouváme vzájemný zápas v Egyptě.

Přál byste si dostat český tým do skupiny?
Do skupiny určitě ne. Moc rád bych se s nimi střetnul, ale až ve finále. To bych měl jistotu, že konečně český fotbal získá zlato. Buď já jako trenér, nebo jako tým.