„Egypťané mě oslovili hned po skončení šampionátu v Kanadě. Vzhledem k tehdejší situaci jsem se s nimi ale nemohl domluvit,“ řekl Soukup. Důvodů bylo několik. „Zaprvé jsem chtěl pomoct Víťovi Lavičkovi rozjet kvalifikaci jednadvacítek, zadruhé jsem byl vázaný v Brně,“ vysvětlil Soukup.

„O zájmu egyptské strany jsme věděli, ale nechtěli jsme oslabovat realizační tým, protože jsme si vytyčili nějaký cíl,“ uvedl jeden z majitelů 1. FC Brno Roman Pros.

Všechny strany nakonec dospěly ke kompromisu. Soukup bude v Brně působit do konce dubna, poté se hned ujme egyptského týmu. „Další možností bylo, že bych začal v Egyptě trénovat od prvního ledna. Se svazem a reprezentační dvacítkou jsem se domluvil na ukončení spolupráce, ale Brno mě ani teď nechtělo pustit. Chápu to, jsme profesionálové. Jsou tady nějaké ambice a když neoslabil hráčský kádr, neměl by oslabovat ani realizační tým,“ řekl Soukup.

Chybět tak bude jen v posledních dvou ligových zápasech. „Myslím, že jsme společně našli nejlepší možné řešení. Od egyptské strany dostaneme i nějakou finanční kompenzaci, ale její výši bych nerad specifikoval,“ uvedl Pros.

Soukup má před sebou velkou výzvu. Egypt za dva roky hostí mistrovství světa dvacítek. „Je pro mě velká pocta, že budu na dvou po sobě jdoucích šampionátech hlavním trenérem, navíc dvou různých týmů. Egypt se na tuhle akci pečlivě připravuje, o to větší je to výzva,“ řekl úspěšný kouč.