Sparta zvládla tři složité duely – porazila Mutěnice 1:0, Bosonohy 4:2 a s Bohunicemi remizovala 1:1. „Kabina začala žít, kluci nabrali sebevědomí a vidí, že můžou vyhrávat. Šance na záchranu je pořád tak padesátiprocentní,“ odhaduje trenér Sparty Radek Šťourač.

Nástupce Rostislava Horáčka na lavičce vidí oproti podzimu na mužstvu velké změny. „Je tam bojovnost, přidali jsme v kondici. Na podzim hráči vydrželi do šedesáté minuty. Na klucích je vidět touha, že soutěž nechtějí pustit,“ oceňuje kouč předposledního celku tabulky.

Pomáhá i odlehčený přístup k boji o udržení krajského přeboru. „Máme mladé kluky. Sázíme se třeba o pizzu, abychom se nějak nahecovali,“ usmívá se Šťourač.

Jestliže Sparta se o záchranu ještě popere, fotbalisté Chvalovic už jaro sledují jen jako diváci. Poslední tým podzimní části B skupiny I. B třídy se pro nízký počet hráčů ze soutěže odhlásil, za což dostal pokutu třicet tisíc korun a soupeřům ještě uhradí paušální náklady na přípravu hřiště. „V dalším ročníku se může přihlásit pouze do okresních soutěží na Znojemsku,“ dodává sekretář Jihomoravského krajského fotbalového svazu Josef Dvořáček.

Rozdílná forma
Sparta po podzimu:
2 vítězství, 3 remízy, 10 porážek, skóre 18:45, 9 bodů
Sparta na jaře:
2 vítězství, 1 remíza, 0 porážek, skóre 6:3, 7 bodů