Diváci si užívají příjemné odpoledne, když na hřiště nastupují jejich oblíbenci, zaplněná tribuna aplauduje. Proti domácím hráčům, kteří vévodí A skupině I. A třídy, stojí druhé Rajhradice. Startu navíc stačí uhrát pouze bod, aby postup stvrdil.

Tým podporuje 1050 fanoušků, což znamená překonání klubového rekordu. „Taková návštěva je parádní. Není nic lepšího, než když se lidé a hráči společně baví fotbalem,“ usmívá se brněnský útočník Tomáš Mica.

Start Brno - Rajhradice 4:1
Poločas: 2:0
Branky: 8. a 68. Mica, 44. Zedníček, 85. Vlček – 58. Urbánek
ŽK: Mica (Start)
Rozhodčí: Vařacha – Laštůvka, Pátek.
Diváci: 1050

Domácí se dostávají v osmé minutě do vedení právě zásluhou Mici. Toho celou dobu popichuje moderátor akce a brněnský fotbalista Petr Švancara, který jej několikrát nazve Maradonou Startu. „S Tomášem jsme velcí kamarádi a hrajeme podobný styl fotbalu. Rád přihrává do prázdné branky a dává krásné góly,“ povídá Švancara.

Ještě před poločasem navíc Brno zvyšuje na 2:0 po brance Stanislava Zedníčka. V přestávce brněnské borce povzbuzuje vystoupením zpěvačka Ilona Csáková. A nepříliš úspěšně. Rajhradice totiž v 58. minutě snižují.

Jenže pak o sobě znovu dává vědět Mica, nekompromisní střelou k tyči zvyšuje na 3:1 a v Brně se začíná slavit. Start poprvé v historii postupuje do krajského přeboru. Švancara navíc Micu vyhecuje, aby si sundal dres, a ten následně vidí žlutou kartu. „S Petrem se laškujeme pořád. Šlo o sázku, kterou jsem musel splnit, jinak to budu mít na talíři. Pokud bych dal hattrick, asi bych znovu dres nesundal, ale radši předvedl něco jiného, třeba taneček,“ směje se pětatřicetiletý útočník.

Trenér Zbrojovky Brno Roman Pivarník.
Pivarník zůstane ve Zbrojovce, posily má přivádět nový sportovní manažer Požár

Těsně před koncem přidává definitivní jistotu postupu Radim Vlček. Ihned po závěrečném hvizdu jdou brněnští hráči poděkovat fanouškům a po cestě už prší šampaňské. „Zatím ještě netuším, jaké budou oslavy, ale zkusím je utáhnout. Snad to nějak ukočírujeme. (smích) Pocity jsou fantastické, když jsem zde v pěti letech začínal a v patnácti odcházel, byla tu jen škvára,“ doplňuje Mica a utíká slavit za ostatními.