Přitom v předešlých dvou sezonách celek z Brněnska pokaždé obsadil pátou příčku. „Je to škoda, po dvou letech přišel trochu útlum. Situace byla ovlivněná mojí červenou kartou (za urážku rozhodčího přišel o šest zápasů – pozn. red.) a zraněním některých kluků, takže jsme nenastupovali v optimální sestavě. Mrzí nás, že jsme předešlá umístění neobhájili, ale nakonec jsme spokojení, protože chvíli jsme se plácali u sestupových příček,“ pronesl kapitán Bosonoh Jiří Šíma.

Bosonohám patřil hlavně závěr sezony, kdy z posledních devíti utkání, sedmkrát vyhrály. „V závěru soutěže se nám dařilo a sezona nakonec dobrá. Nikam se netlačíme, po postupu netoužíme,“ tvrdil Šíma.

Bosonohy - Mutěnice 2:0
Poločas: 1:0.
Branky: 16. Chalupský, 85. Belko (pen.).
ŽK: Chalupský – Drápal.
Rozhodčí: Kocman – Marinč, Hanák.
Diváci: 69.

Výsledky přicházely ve vlnách. Po dobrém vstupu do soutěže přišel útlum, který vygradoval na začátku jara. V prvních šesti duelech totiž Bosonohy vstřelily jen jeden gól. „Příležitostí bylo dost, ale nepadalo to tam. S jednou brankou v šesti zápasech nemůžeme vyhrávat. Navíc udržet v krajském přeboru vzadu nulu není tak jednoduché,“ prohlásil devětatřicetiletý středopolař.

Týmu scházel střelec, který za sezonu nasází alespoň patnáct branek. Nejproduktivnějšími hráči Bosonoh byli devítigóloví záložník Ilja Burdov a obránce Ondřej Osladil. „Jsem překvapený, nikdy jsem moc gólů nedával. Vždy jsem se k situaci nějak nachomýtnul, hlavně při rozích a dalších standardních situacích. Měl jsem i štěstí, jelikož jsem stál na správném místě,“ sdělil dvaadvacetiletý Osladil.

Se spoluhráči zakončil sezonu pohodovým vítězstvím. „Hráli jsme lépe než soupeř a vypracovali si hodně šancí. Klidně jsme mohli dát sedm, osm gólů, asi třikrát jsme totiž šli sami na brankáře. Vítězství je zasloužené,“ doplnil Šíma.