Mezi vánočními svátky řešil svou budoucnost s manažerem pouze po telefonu. „Volali mi i jiní manažeři a přepojoval jsem je na mého, se kterým jsme si jednou týdně volali. Říkal, že něco je rozjednané, ale není to v nějaké finální fázi, jen oťukávání," uvedl osmadvacetiletý útočník.

S manažerem mluvil naposledy po Vánocích. „Když něco bude, dá mi vědět a budeme to řešit. V Brně nastoupím přípravu a při ní se může stát cokoli," doplnil.

V úterý dopoledne se přihlásí na prvním tréninku Zbrojovky, ve středu jej čeká zátěžový test. „Horší je na běžeckém pásu, ten nemám rád, ale na kole mi vůbec nevadí," přiblížil.

Na start přípravy se těší, kvůli doléčování kolene totiž moc nesplnil z individuálního plánu. „Asi jen třikrát jsem běhal, jinak jsem se léčil, abych byl na start v pořádku," sdělil útočník, který moc neřeší ani mrazivé počasí. „Nedá se nic dělat, mohlo být deset nad nulou stejně jako pět pod nulou. Není to úplně příjemné, každopádně se těším," zopakoval Škoda.

Přestože jeho Vánoce se točily především kolem dvou dětí, také našel pod stromkem dárek, který jej potěšil. „Dostal jsem malou kapesní peněženku jen na karty a řidičák. Vánoce jsou hlavně o dětech, které dostaly spoustu dárků od nás, bráchy i rodiny. Je krásné dívat se na ně, jak mají radost," usmál se.

Příchod nového roku oslavil v Praze. „Byli jsme u mámy doma, o půlnoci jsme si připili, jinak nic velkého. Brácha byl s kamarády na horách, ale prvního se vracel, takže jsme chvilku pokecali," pravil forvard.
Škoda se aktuálně pyšní primátem v hlasování fanoušků Zbrojovky o Hráče roku 2016. „Nevěděl jsem o tom a samozřejmě mě těší. Doufám, že tenhle rok bude ještě lepší, aby měli větší radost," přál si.