„Po zápase byla nálada hodně blbá, teď už je zase bojovná. Musíme za každou cenu vyhrát, abychom prošli alespoň do baráže,“ říká Střeštík odhodlaně.

Zápas v bouřlivém tureckém kotli se svěřencům Jiřího Kotrby vůbec nepovedl. „Nehráli jsme podle našich představ. Turci byli hodně dobře technicky vybavení. Individuálně nás převyšovali. Přehrávali nás v záloze a korunovali to dvěma krásnými góly,“ popsal prohru 0:2 jednadvacetile­tý hráč.

Sobotní neúspěch znamená, že mladíci už nemají postup ve vlastních rukou. „Nemůže za to ale jen tento zápas. Měli jsme je porazit doma anebo vyhrát v Arménii,“ připomíná Střeštík dvě jednogólové remízy.

Na šampionát, který v příštím roce uspořádá Švédsko, postupují z druhého místa do baráže jen čtyři nejlepší celky z deseti skupin. Ani v případě výhry v Uherském Hradišti, tak nemají Češi nic jistého.

„Musíme se prát až do konce. Ukrajinci jsou hodně dobří. Čeká nás stejně těžký zápas jako v Turecku,“ domnívá se Střeštík. Duel začíná v 19 hodin. Přímý přenos vysílá Galaxie Sport.