První poločas v pekle, druhý poločas v nebi. Tak si připadali fotbalisté brněnské Zbrojovky v závěrech obou částí zápasu proti Teplicím. Ve čtrnáctém kole nejvyšší domácí soutěže porazili Severočechy 1:0, když jedinou branku vstřelil čtyři minuty před koncem Michal Škoda, jenž byl na hřišti jen několik desítek sekund.

Domácí forvard se prosadil krásnou ránou z dálky, která zapadla do horního rohu branky. „Líp to asi trefit nešlo. Byl to jednoznačně můj nejhezčí gól, z dálky nestřílím, i když střelu nemám úplně špatnou,“ radoval se v euforii Škoda, který se prosadil druhým dotekem s balonem.

Fotbalista Francis Koné.
Nebojte se kazit, vyzývá Pivarník. Zbrojovka před Teplicemi pilovala střelbu

Přitom Zbrojovce bylo od konce prvního poločasu úzko. Za vše mohly nepochopitelné zkraty útočníka Francise Koného v rozmezí pár minut. Nejprve zakopl míč v přerušené hře, hned nato strčil u postranní čáry do soupeře a po dvou žlutých kartách putoval ze hřiště. „Je mi to líto. Chci se spoluhráčům omluvit. Mrzí mě hlavně první situace, kde jsem zakopl míč. Na konci po vstřeleném gólu jsem cítil velkou úlevu, protože to kluci zvládli a máme tři body,“ kál se tožský útočník.

Zbrojovce ve druhé půli vyloučení paradoxně spíš pomohlo a tlačila se do ofenzivy. Trenér Roman Pivarník poslal na hřiště k ligové premiéře i osmnáctiletého útočníka Martina Zikla, který svojí dravostí rozhýbával sevřenou hostující obranu.

Kýžený efekt ale přinesl až příchod Škody. „Jsme všichni rádi, jak to dopadlo, protože hodně věcí šlo proti nám. Koného vyloučení byl samozřejmě průser, v naší situaci to hodně bolí, poztráceli jsme už hodně bodů a remízy si moc dovolit nemůžeme. Dost nám to zkomplikoval, ale dokázali jsme dobře bránit v bloku i dobře kombinovat a vyhráli jsme krásným gólem,“ těšilo Pivarníka, jehož tým se zlepšil na jedenáct bodů a odpoutal od posledního místa v tabulce.

Požár v suterénu Janáčkova divadla, kde začala hořet izolace v příčce.
Evakuace 36 lidí z Janáčkova divadla. Kvůli v suterénu hořící izolaci

Hosté v zápase s minimem gólových šancí nakonec zůstali bez bodu. „Nejsme spokojení, i když jsme celý druhý poločas hráli přesilovku, vytvořili jsme si jen dvě dobré situace. Škoda gól nádherně trefil, takové padají. Měli jsme si vypracovat víc šancí,“ posteskl si teplický trenér Daniel Šmejkal.

Zbrojovka Brno – Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 86. Škoda. Rozhodčí: Jílek - Kotík, Kubr. ŽK: Gomes, Pilík, Koné, Škoda - Fillo, Šušnjar. ČK: 40. Koné. Diváci: 3218.

Brno: Melichárek - Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil - Polák (78. Sedlák) - Fortes (61. Zikl), Kratochvíl, Pilík (85. Škoda), Lutonský - Koné. Trenér: Pivarník.

Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Kučera, Soungole (54. Trubač) - Fillo, Král (87. Červenka), Rezek - Vaněček. Trenér: Šmejkal.