Pětačtyřicetiletý Švancara se v soutěži televize Nova zařadí do týmu influencerů a celebrit, proti nim se postaví obyčejní diváci a fanoušci show. Vítěz získá pohádkovou sumu dva a půl milionu korun. „Byl jsem vybrán do soutěže Survivor. Neříkám, že si to budu užívat. Vy, co mě sledujete, fandíte mi a máte mě rádi, dost dobře víte, že jsem požitkář, co se týče jídla, pití a pohodlí,“ uvedl Švancara na svém Instagramu.

Fotbalový útočník Petr Švancara (vpravo) uniká znojemskému soupeři a za chvíli vstřelí svůj druhý gól v utkání za Střelice.
Za hvězdou na vesnici: Švancara řádil jako zamlada, zaujaly pivo i klobása

Na ostrově se účastníci utkávají v náročných soutěžích. „Kdo se mnou třeba hrajete fotbal, víte, jak jsem na tom sportovně a dokážete si představit, co v soutěži asi budu moct předvést. Každopádně budu bojovat,“ prohlásila ikona brněnské Zbrojovky, která také přiznala obavy. „Určitě mi nebude dobře vedle negativních lidí. A nejspíš mě bude trápit hmyz, který nemám moc rád. Pavouci, komáři, nevím, co tam na nás všechno čeká,“ přemítal.

První epizodu uvidí diváci Voyo 25. ledna, v programu televize Nova pak bude 1. února. „Přátelé, držte mi palce, fanděte mi a doufám, že budu pořád takový, jak mě znáte. Budu svůj, i když tam bude nedostatek jídla, pohodlí a rozmazlování. Bude mi chybět rodina, jsem trojnásobný otec. Jsme zvědavý, jak to vůbec zvládnu. Mějte se,“ rozloučil se s fanoušky před odletem.

Vedle Švancary televize Nova potvrdila účast herce Václava Matějovského, známého ze seriálu Ulice. Na ostrově bude také slovenský youtuber Filip Jánoš, jenž vystupuje pod přezdívkami FiFqo nebo Fifo. První oznámenou ženou byla barmanka Hana Gelnarová, kterou sledují na sociálních sítích sta tisíce fanoušků.

Petr Švancara hraje za Střelice nejnižší krajskou soutěž.
Švancara si na vesnici musí sám prát: Jsem magor a napůl ženská. A ten smrad...

Dále se soutěže zúčastní model Petr Havránek, Česká Miss Andrea Bezděková, realitní makléř Jiří Hanousek, vítěz ankety Muž roku 2016 Josef Kůrka, herečka a zpěvačka Karolína Krézlová, pokerová hráčka Barbora Mlejnková či slovenská tanečnice Johana Fabišíková.