„Před utkáním se všude říkalo, že budeme hrát hlavně za něj, ale tak to úplně nebylo. V každém zápase bojujeme za Zbrojovku, fanoušky, klub i sami za sebe. Jako družstvo nemáme s trenérem žádné problémy,“ povídal po sobotní porážce v jihomoravském derby zdrcený brněnský kapitán Petr Švancara.

Popáté z deseti zápasů letošní sezony jste nedali branku a opět prohráli. Co zapříčinilo další neúspěch?
Výsledek je spravedlivý v tom pohledu, že Znojmo proměnilo svoje šance, zatímco my jsme dělali chyby. Při jednogólové ztrátě jsme ještě mohli utkání zvrátit, ale momentálně na to nemáme psychicky. Na nic jiného to nemůžu svést. Na tréninku se cítíme v pohodě, ale nezvládneme některé fáze zápasu.

Brněnský trenér Wagner dostal ultimátum od klubu, že musí zvítězit, aby se udržel na lavičce. Moc jste mu tedy nepomohli…
Před utkáním se všude říkalo, že budeme hrát hlavně za kouče, ale tak to úplně nebylo. V každém zápase bojujeme za Zbrojovku, fanoušky, klub i sami za sebe. Z pohledu útočníka mě štve, že jsme nedali góly. Mrzelo by mě, kdyby trenér odnesl špatné výsledky za nás. Z pozice kapitána můžu říct, že jako družstvo nemáme s ním nemáme žádný problém.

Můžete mu ještě nějak pomoci?
Jedině neschovat hlavu do písku. Neříkám, kdo může za porážku, utkání si rozebereme sami mezi sebou. Trenér nás vždy na každé dobře připravil, ale my jsme mu jeho situaci neudělali lehkou, protože nevyhráváme. Nemyslím, že jde jen o naši vinu nebo jeho, všichni v klubu jsme zodpovědní za současnou situaci a nezbývá, než se připravit na další utkání doma proti Varnsdorfu.

Můžete ještě zabojovat o postup zpátky do první ligy? Jste předposlední.
Chybí nám impuls v podobě vítězství. Zní to jako fráze, ale je to tak. Nezbývá nám, než dál trénovat a připravovat se. Strašně se tato situace popisuje, protože k postupu máme daleko. Teď se hlavně musíme posunout někam, kde budeme mít klid. Daleko od sestupových příček.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU SE ZNOJMEM ZDE

JAROSLAV KÁRA
TOMÁŠ VALAŠKOVČÁK