Nyní se oba vrátili do divizního Tišnova, střídavé starty jako v hokeji pochopitelně ve fotbalu nefungují. „Ani chvíli jsem neváhal, když se majitelé klubů domluvili,“ řekl Švancara.

Impozantní vstup do jarních odvet krajského přeboru mají za sebou fotbalisté nováčka z Tišnova (v bílém). Po třech výhrách při skóre 15:2 ve čtvrtém kole narazili na Bohunice, kde dokázali vyhrát 3:0 a s jednobodovým náskokem jsou v čele tabulky.
Posunul zápas kvůli utkání hokejové Komety. Pak jej Švancara rozhodl

Přestupní regule
Hráč smí dle přestupního řádu hrát za tři kluby v jedné sezoně a učinit tedy dva přestupy. „Teď se Petr vrátil do Tišnova, v zimě nesmí nikam přestoupit. Až v létě zase může, kam chce,“ doplnil předseda Bohunic Lubomír Němec na adresu Švancary.

Tah pro středeční předehrávku čtrnáctého kola krajského přeboru vyšel Tatranu na jedničku. Doležal propustil za svá záda pouze pokus Josefa Ličky, Švancara nasázel hattrick. „Ze tří gólů byly dva nádherné. Ať si říká, kdo chce, co chce, že chodí a podobně. Petr je i ve čtyřiceti letech neskutečný hráč, a když mužstvo využije jeho schopnosti… S Martinem jsou výborní fotbalisté. O víkendu jsem se na ně podíval v Tišnově. Vyhráli 6:0 a co Petr zase předvedl… Ahoj, pojď sem, kam jdeš,“ ocenil předseda Bohunic Lubomír Němec.

Jejich služby využil pouze pro jeden duel, protože hráči mají povolené za sezonu dva přestupy. „V Tišnově jsem hodně spokojený. Nehodlám zatím nic měnit. I když se mnou je to složité. Mně blikne v té palici elektrikářské a může se to změnit,“ vtipkoval Švancara.

Důvodů záskoku tišnovských opor v Bohunicích bylo několik. „Zranil se nám brankář Marek Gruber, utrhl si oba vazy v rameni. Druhý gólman Dominik Roblík je na dovolené. V Bystrci dochytal zápas hráč z pole – proto Martin Doležal. Petr Švancara v týdnu nehrál a vždy říkal, že by Bohunicím rád pomohl, jsme velcí kamarádi. Navíc máme zraněné dva útočníky a Ullmann byl také na dovolené,“ objasnil Němec, který i Ondřeje Ullmanna zapůjčil letos do divizních Rosic.

Ilustrační foto.
Pokuty kvůli EET? Za půldruhého milionu. Někteří povinnost stále ignorují

Švancaru lákala výzva, že jej opět povede mistr ligy z roku 1978 se Zbrojovkou Karel Jarůšek. „Těší mě, že jsem mohl hrát pod Karlem Jarůškem asi po patnácti letech. Navíc v Bohunicích, které jsou pro mě taková srdeční záležitost. Ve středu bych musel na trénink, takto jsem měl takový herní trénink a ještě jsem si dobře zastřílel. Chci poděkovat hlavně spoluhráčům. Vím, že to se mnou není úplně lehké, ale když mi dají míč, jak potřebuju, vracím jim to,“ dodal Švancara.