Do konce ročníku scházejí pouze tři kola a Jihomoravané na poslední pozici ztrácejí šest bodů na Karvinou a Baník, který se nachází na nesestupové pozici. Pokud chtějí i po tomto víkendu aspoň doufat v záchranu, potřebují v neděli večer bezpodmínečně vyhrát v Teplicích. „Naše naděje na záchranu už není velká, chceme však pořád věřit. Proto i do dalšího zápasu v Teplicích půjdeme s odhodláním,“ prohlásil brněnský kouč Roman Pivarník.
Zdroj: Deník/Ivo Špatný
Jenže pokud uspějí nejbližší soupeři Zbrojovky, nemusí stačit na udržení už ani vítězství. „Celou situaci už nemáme ve své moci,“ přiznal slovenský stratég.

Brno srazila na dno tabulky šňůra osmi utkání, z nichž vytěžilo jediný bod za remízu s Karvinou. Přitom do jarní části vstupovalo z dvanácté pozice.

MÁLO BRANEK

Ofenzivu má Zbrojovka nejhorší v lize, dala jen 16 branek za 27 utkání. Druhé nejhorší je Slovácko, které vstřelilo o pět gólů víc. „Jde to za námi, od nás se góly očekávají. Nešlape to nám ani celkově v týmu. Leží na nás deka,“ posteskl si devatenáctiletý Růsek.

Právě český mládežnický reprezentant může patřit mezi žádané zboží, pokud brněnský celek po sedmi letech opět sestoupí z nejvyšší soutěže. „Nad tím nepřemýšlím, soustředím se na poslední tři zápasy. Dokud máme ještě teoretickou šanci, budeme se rvát. Pokusíme se všechno vyhrát a aspoň se důstojně rozloučit s diváky. Už nemáme důvod být svázaní. Jsou za námi zápasy, o kterých se říkalo, že jsou klíčové. Můžeme hrát s klidnou hlavou,“ upozornil Růsek.

Osmé Teplice z posledních sedmi domácích zápasů porazily Zbrojovku jen jednou, ale teď ji chtějí odstřihnout od nadějí na udržení. „Brňané mají už jen teoretickou šanci na záchranu a uděláme vše pro to, abychom je pohřbili. Nehrajeme o záchranu ani o poháry, ale můžeme ztratit kredit a body,“ řekl teplický útočník David Vaněček.