Dosud si připsala jen šest bodů. „Nepopírám, že pro klid do další práce a vyhodnocení podzimu je to velice důležitý zápas. Nesmí vzniknout nějaká panika z mé strany, která se přenese na tým, ale moc si přeji zvládnut zápas za tři body," prohlásil Habanec.

Do konce prvoligového podzimu zbývají tři kola, Zbrojovka zamíří ještě do Plzně a na závěr hostí Karvinou. „Spokojenost se rovná devět bodů, ale jde o realitu. Přejeme si šest až sedm bodů," oznámil brněnský kouč.

Jenže body z dnešní bitvy nutně potřebují Zbrojovka i Příbram. „Tohle bude válka. Terén se zhoršuje, počasí není ideální, proto ještě víc záleží na soubojích a tvrdosti, odolnosti," burcoval brněnský záložník Jan Štohanzl, jenž se vrací po sedmi týdnech, kdy vyléčil zlomený palec na noze.

V sobotu od tří hodin odpoledne brněnský celek na stadionu v Srbské ulici přivítá poslední tým prvoligového pořadí Příbram.

OFENZIVNÍ NÁVRATY

S jeho návratem a uzdravením Jakuba Přichystala plánují Jihomoravané ofenzivnější podívanou. V plné zátěži už se navíc tři týdny připravuje špílmachr Pavel Zavadil. „Nastal u něj velký posun, třeba na nějakou pasáž zápasu půjde na plac," naznačil neurčitě Habanec.

Příbram nevyhrála v Brně od listopadu 2010, ale přijíždí posilněná poslední výhrou 3:1 nad pražskou Duklou. „Musíme se snažit něco uhrát i venku," pravil příbramský kouč Petr Rada.

Brněnští fotbalisté nebojují jen o důležité body, ale také o další setrvání v kádru. „Mám v hlavě už počty změn v zimní přestávce, ale pořád máme tři zápasy a někdo mě ještě může přesvědčit. Rád pozměním svou myšlenku," dodal Habanec.