Ten se dostal do úniku po pěkné průnikové přihrávce od Konstantina Bazeljuka, který si na Letné odbyl svoji prvoligovou premiéru za Zbrojovku. „Bazi byl na pravé straně a měl na zádech dva hráče Sparty, ale nalevo zůstalo dost místa, takže jsem si řekl, že se tam zkusím rozběhnout. Dostal jsem od něj krásný balón a jen škoda, že jsem nezakončil líp. Tohle se dává,“ přiznal Sedlák.

I když s bodem je on i zbytek týmu spokojený, neproměněná tutovka jej mrzela. „Byl jsem na sebe naštvaný, protože jsem chtěl vstřelit branku. Mohli jsme si odvést tři body, ale na druhou stranu jsme mohli i prohrát. Celou cestu domů do Brna jsem si situaci připomínal a říkal si, co jsem udělal špatně,“ povídal odchovanec Zbrojovky.

Do hry naskočil až v 81. minutě. „Dostal jsem úkol držet střed, abychom nikam nelítali a pořád byli v prostoru, kde se máme pohybovat,“ řekl Sedlák.

Neproměněná šance jej mrzela i z toho důvodu, že brněnský kouč Roman Pivarník svým svěřencům vštěpuje vůli po vítězství, ať už hrají s kýmkoliv. „Učení, že pokaždé chceme zvítězit, je naprosto super. Všichni chceme vyhrávat a je dobré, že nám to trenér vtlouká do hlav. Máme nastavené, že si jdeme pro tři body, ať hrajeme s kýmkoli,“ hlásil.

Přitom na hřišti se dostal ve chvíli, kdy Zbrojovce nebylo zrovna nejlíp. Hrála totiž v deseti poté, co Lukáš Kryštůfek obdržel červenou kartu za úmyslnou hru rukou. „Zrovna jsem se rozcvičoval a situaci neviděl z dobrého úhlu. Stejně jako trenér si ale myslím, že vyloučení bylo hodně přísné. Ruka tam sice byla, ale na červenou určitě ne. Navíc jí předcházel faul hráče Sparty,“ zdůraznil Sedlák.

Kromě červené karty obdržela Zbrojovka ještě čtyři žluté. Sparta žádnou. „Nehrála tak ukázněně, tři čtyři karty mohla bez problémů dostat, ale to už nemá cenu řešit,“ krčil rameny brněnský středopolař.

Myšlenkami už pomalu směřuje k sobotnímu utkání, kdy dvanáctá Zbrojovka doma přivítá čtrnáctou Mladou Boleslav, na kterou má náskok dva body. „Každý vnímá tabulku, a jak týmy kolem nás sbírají body.

Bude to těžké pro nás i Boleslav, ale věřím, že utkání zvládneme. Nečeká nás nic jednoduchého, soupeř má nového trenéra (Jozefa Webera – pozn. red.) a zápas bude mít náboj,“ přemítal.

Jan Sedlák
Celkové statistiky:

Zápasy v první lize: 32
Góly v lize: 0
Asistence v lize: 0
Statistiky v sezoně 2017/2018
Zápasy: 11
Minuty: 738
Úspěšnost přihrávek: 81,4 %
Karty: 0