Prožil jste klidné svátky?

Vzhledem k naší situaci klid samozřejmě nemohl být, hodně jsem se upínal k telefonům a jednáním o fotbalu, takže Vánoce byly polopracovní, ale užil jsem si je v rodinném kruhu asi jako každý Čech.

Umíte od fotbalu vypnout?

Občas jsem takový pacient, protože jsem schopný telefonovat, dívat se na notebook a ještě mít puštěný fotbal. Jednoznačně postižený jsem, ale nemůžu vynechat některé pohádky jako Dařbuján a Pandrhola.

Start přípravy
Umělou trávu si v úterý vyzkoušel nováček v brněnské kabině, nigerijský záložník Musefiu Ashiru. Na testech se hlásili navrátilci z hostování – Petr Rybička a Pavel Halouska ze Znojma, Jakub Kučera z Blanska. Z juniorky přišel Ondřej Vintr a z Myjavy se dnes vrací Tomáš Brigant. Ve čtvrtek se patrně představí posily. „Jedná se o hotové hráče i fotbalisty na zkoušku, v tuto chvíli stále nemůžeme nic specifikovat," uvedl trenér Svatopluk Habanec.

Tým začíná zátěžovými testy. Jde především o kontrolu zdraví hráčů?

Testy nejsou preventivní, pro nás jde o veliký ukazatel, abychom zjistili, jak na tom jsou hráči před přípravou a po ní. Testy stojí nemalé peníze a máme k nim vždycky hrozně připomínek.

Před svátky jste hráče varoval, že za každých deset deka navíc zaplatí tisíc korun. Už máte údaje z váhy?

Váhu máme u testů a ještě svoji, potvrdíme si to ve čtvrtek. Nedoufám, že v dnešní době přijde někdo s nadváhou, jestliže se tak stane, částku může mrknutím oka na displej zaznamenat pokladníkovi jako dluh.

V přípravě už se musíte obejít bez Aloise Hyčky, jenž odešel do Teplic. Zaskočil vás?

Každý hráč i člověk v klubu je nahraditelný. Byl to člen základního kádru a nedivím se, že jeho odchod vyvolal určitou vlnu, na druhou stranu bylo to čistokrevně rozhodnutí hráče. A musím říct, že co jsme udělali pro to, aby dál zůstal v Brně, bylo aspoň podle mého pohledu až nad rámec našich možností.