Z divizního postupu, vítězství v krajském poháru a také postupu rezervy do okresního přeboru Brno-venkov měl vedle hráčů a příznivců největší radost tišnovský patriot Oldřich Merta, který vytvářel týmu ekonomické zázemí. Prvenství v krajském přeboru je i úspěch trenéra Zdeňka Valnohy, který je trenérský nováček a hned zažil postup do vyšší soutěže.

O tento postup Tišnovští bojovali s Mutěnicemi, které dokonce na jaře dokázaly v Tišnově vyhrát 2:1, a zdálo se rozhodnuto. „I po této smolné porážce jsme věřili v úspěch a náš konkurent v závěru na rozdíl od nás skutečně zakolísal. Letošní krajský přebor byl totiž velmi vyrovnaný, i týmy z druhé poloviny tabulky byly nebezpečné. S mužstvy Bosonoh, Sparty a Ivančic jsme těsné výhry doslova vydřeli,“ vzpomíná kouč Valnoha.

V závěrečném zápase v dešti chtěli domácí za každou cenu dosáhnout stovky gólů v ročníku, kterou ještě o tři překročili. Jejich střelecký průměr tak činí obdivuhodných 3,43 gólu na zápas. Výraznou roli v mužstvu hrál exligový gólman Martin Doležal a spolu s Petrem Švancarou sehrál důležitou úlohu pro ostatní méně zkušené hráče.

Opora obrany byl Jiří Huška, který jako stoper dokázal vstřelit osm branek. Vedle něj na jaře vyrostl pracovitý Martin Sedlo, jenž se na jaře trefil sedmkrát. Král střelců soutěže se spolu s bystrckým Janem Urbanem stal František Kuldan, autor dvaadvaceti branek.

Švancara, který svými přesnými finálními přihrávkami připravoval šance spoluhráčům, se trefil sedmnáctkrát. Tomáš Sodomka zaznamenal o branku méně. Podzimní střelec Mohammed Traoré na jaře kvůli zraněním často absentoval, v pauze se podrobil operaci menisku.

Přípravu na divizi zahájí mužstvo 10. července, záhy jej čeká předkolo Mol Cupu. Do Svratky Brno se vrací Tomáš Chrastina, Bystrc posílí Dominik Bartoš. Petr Švancara zvažuje, zda setrvá, či přestoupí do Startu Brno. Posily jsou v jednání.

PROGRAM TIŠNOVAPředkolo Mol Cupu:
16. července, 17.00, Tišnov – Rosice (divize D), vítěz hraje 1. kolo 22. července doma s Hulínem (MSFL)
Superpohár:
29. července, AFK Tišnov – TJ Rovinka u Bratislavy
Start divize D:
1. kolo – víkend 5. až 6. srpna, venku Břeclav / 2. kolo – doma Žďár nad Sázavou

ZDENĚK STANĚK