Dvě různé jedenáctky tak nedovolily soupeřům skórovat. Proti sedmému celku uplynulého ročníku lotyšské ligy Rize nastoupil po doléčení angíny poprvé v brněnském dresu od začátku záložník Lukáš Zoubele.

Brankou z pokutového kopu navíc oslavil narození dcery Emilie. „Koleno drží, musím to zaklepat. Obecnou vytrvalost mám, ale herní zátěž je něco jiného, ta mi pořád chybí. Musím pořád přitápět pod kotel, na trénincích si přidávat a hlavně hrát," povídal pro klubový web Zoubele, který do Brna přišel z Jablonce.

S Daugavou si Zbrojovka poradila bez problémů. Krátce před přestávkou otevřel skóre Brigant, ve druhé půli navýšili účet Hyčka, Petr Buchta, Zoubele a Markovič.

O výhře s devátým celkem ukrajinské ligy Oděsou rozhodla jediná trefa. Parádní sólo zakončil povedenou ranou defenzivní univerzál Radek Buchta.

Fotbalista, který se do Brna vrátil ze Znojma, přitom do zápasu naskočil až místo nemocného Fischera. „Povedlo se mi vypíchnout míč po standardce soupeře, obhodil jsem si dva hráče a řítil se na branku. Po levé ruce běžel Pavel Zavadil, to už zbýval poslední protihráč a já byl ve vápně. Naznačil jsem přihrávku, brankář se položil a bylo to," usmíval se Buchta po první brance v brněnském A týmu.

Zbrojovka Brno – Černomorec Oděsa 1:0 (0:0)

Branka: 74. R. Buchta.

Brno: Hladký (46. Melichárek) – Jugas, Košťál, Keresteš – Pašek, Zavadil, R. Buchta (85. P. Buchta), Sýkora – Vávra (75. Malík), Čtvrtníček (82. Klán), Slančík (55. Zoubele).

Zbrojovka Brno – Daugava Riga 5:0 (1:0)

Branky: 38. Brigant, 53. Hyčka, 74. P. Buchta, 82. Zoubele z pen., 88. Markovič.

Brno: Melichárek (46. Veselý) – P. Buchta, Malík, Schuster – Hyčka, Zoubele, Serečin, Šumbera – Markovič, Klán, Brigant.