Vysočina na poslední příčce musí duel zvládnout, od dvanácté Zbrojovky ji přitom dělí pouze šest bodů. Zápas začíná v šest hodin večer. „Víme, že je to důležitý zápas. Bude to boj a jedeme vyhrát,“ burcuje brněnský obránce Jakub Šural.
Bitvu regionálních sousedů pořádně přiostřuje postavení obou týmů. „Je nepochybné, že Jihlava vloží do zápasu abnormální úsilí, tvrdost a důraz. Je to pro ni zápas o vše. Na to se musíme nachystat, abychom se v tom soupeři minimálně vyrovnali,“ nabádá trenér Zbrojovky Svatopluk Habanec.

Jihlava - Zbrojovka BrnoZdroj: DENÍKEnormní nasazení a ostré střety se dají čekat od obou stran, Šural je na ně připravený. „Nevadí mi to, zrovna na soubojích mám hru docela založenou. Bude se hrát tvrdě, ale každý se musí držet v nějaké míře,“ upozorňuje brněnský zadák.
Pravděpodobně se vrátí do základní sestavy Zbrojovky, z níž jej na dva zápasy vyřadil trest za osm žlutých karet. Brňané v nich na domácím trávníku nejprve zdolali Jablonec 2:0, pak podlehli Mladé Boleslavi 2:3. „Jsem hodně natěšený, není příjemné sledovat kluky z tribuny, když nemůžete pomoct,“ líčí český mládežnický reprezentant.

JEN PORÁŽKY

Proti Zbrojovce stojí jedna nepříznivá statistika. Na stadionu Vysočiny v nejvyšší české soutěži prohrála všechny čtyři duely a vstřelila jediný gól.

Bod si připsala pouze v únoru 2006 za bezbrankovou remízu, jenže tehdy hrála Jihlava domácí utkání na pražském Strahově. „To je minulost, teď řešíme jediné. Čeká nás veledůležitý duel, který musíme zvládnout za tři body, abychom se vyhnuli nemilým a nepříjemným starostem,“ uvědomuje si Habanec.

Jihlava hrozí především ze standardních situací, k čemuž ji předurčují vysocí hráči. „Víme, jak důležitý duel nás proti Zbrojovce čeká a že v něm musíme zvítězit. Tomuto cíli samozřejmě přizpůsobíme i naši hru. Rádi bychom navázali na domácí utkání proti Spartě,“ připomíná na klubovém webu jihlavský asistent trenéra Michal Kadlec historické domácí vítězství nad Pražany 1:0.